live
Новини » Політика 141 Читать эту новость на русском

Президент – головам фракцій щодо змін до Конституції: Будь-який інший формат неефективний

ZIK
загрузка...
загрузка...

Президент України Петро Порошенко закликав лідерів парламентських фракцій якнайшвидше розглянути запропонований ним проект змін до Конституції щодо закріплення у ній європейського та євроатлантичного напряму розвитку держави.

На цьому Президент України Петро Порошенко наголосив сьогодні під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій, яку транслює телеканал ZIK. На ній обговорювалися зміни до Конституції України.

Президент нагадав, що під час військового параду у День Незалежності він наголошував на тому, що внесе проект змін до Конституції, які закріплюють незворотність цивілізаційного вибору українського народу – руху до ЄС та НАТО. Очільник держави розповів, що проект передбачає зміни до преамбули, трьох статей, зокрема, ст. 85, 102, 118, та до перехідних положень.

«У перехідних положеннях ми чітко фіксуємо, що вилучаємо норму, на підставі якої в Україні перебував Чорноморський флот. Конституційних підстав для цього після прийняття конституційних змін не буде», – заявив Петро Порошенко.

Очільник держави звернувся з проханням, щоб відповідні проекти були якнайшвидше розглянуті, включені до порядку денного та скеровані до КСУ «для того, щоб зробити ті рухи, ті зміни, які відбулися після Революції Гідності незворотними, щоб не допустити реваншу».

Президент України наголосив, що будь-який інший формат документа, який не має юридичних зобов’язань, є неефективним.

«У мене взагалі після відповідних подій із російською агресією, слово «меморандум», включно з Будапештським, дещо дратує, оскільки документ із такою назвою, як пам’ятна записка, не носить зобов’язуючого характеру. Тим більше щодо подій або ситуації, коли мова йде про суверенітет, територіальну цілісність, незалежність або напрям розвитку», – заявив Петро Порошенко.

Очільник держави додав, що на сьогодні понад 70% українців підтримують європейську інтеграцію, понад половину – інтеграцію до НАТО.

Петро Порошенко поінформував, що проект змін до Основного закону був складений за участю провідних юристів-конституціоналістів.

Нагадаємо, як заявила під час засідання Погоджувальної ради представник Президента в парламенті Ірина Луценко, сьогодні Президент України зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського та євроатлантичного напряму розвитку держави.

Під час Погоджувальної ради лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко запропонувала підписати меморандум щодо незмінності курсу європейського та євроатлантичного вибору України та відновлення територіальної цілісності України.

Loading...
Loading...
Loading...