Посол у ФРН: Меркель має сама побачити, що в частині України йде війна, а інша – проводить реформи

Під час майбутнього візиту в Україну, запланованого на листопад, канцлерка Німеччини Ангела Меркель має на власні очі побачити, що Україна де-факто в стані війни й тимчасово втратила території на сході та Крим.

Про це в інтерв’ю «Громадському» повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

«Цього разу Меркель має на власні очі побачити, що Україна де-факто в стані війни й тимчасово втратила території на сході та Крим. Але є інше обличчя України – квітучої, тої, що змогла зміцнитися. До речі, і завдяки Мінським домовленостям, перемир’ю. України, яка розвивається економічно, і виграє від цього, як виграє і німецька економіка», – зазначив Мельник.

Головною темою майбутнього візиту будуть відносини Німеччини з Україною. Крім того, обговорюватимуть Мінські переговори та Нормандський формат.

«Ми плануємо, що в центрі візиту буде не стільки Мінськ і Нормандський формат, який особисто канцлерка веде вже тривалий час, а відносини Німеччини з Україною. А вони не завжди опиняються в центрі уваги. Адже Мінськ – це як хрест, який канцлерка несе, який вона ніколи не кине, в цьому ми стовідсотково впевнені», – розповів Мельник.

Як відомо, за останні три з половиною роки Порошенко 12 разів був у Німеччині, канцлерка востаннє була в Україні напередодні Мінських домовленостей, тобто в лютому 2015 року. А останній офіційний її візит до Києва відбувся 4 роки тому, у серпні 2014 року.

За словами посла, майбутній візит канцлерки – це, насамперед, знак солідарності й підтримки держави, народу, а також визнання того, що Україна зробила за останні чотири роки після Майдану.

Він також розповів, що Меркель важливо поспілкуватися з німецьким бізнесом в Україні, «побачити Україну, вдячну за те, що Німеччина робила для нас». Зокрема, йдеться про лікування поранених на Донбасі військових – це 116 українців, які досі проходять реабілітацію в Німеччині.

«Сподіваюся, що вона побачиться з тими, кого ми в Німеччині зустрічали, коли їх на ношах виносили з літака, а додому вони поверталися іноді й без милиць», – додав посол.

Він також висловив сподівання, що це буде не одноденний візит.

«Меркель зможе побачити Україну, де є німецька меншина. Це близько 32 тисяч етнічних німців. Хай невелику, але за останні 2 роки ми створили окрему міжурядову комісію, яка опікується питаннями цієї меншини. Зрештою, вона побачить, що й німецька мова є чимось особливим. Україна на 5 місці у світі за кількістю тих, хто вивчає німецьку мову. І якщо канцлерка це побачить, – а ми працюємо, щоб це був не одноденний візит – в неї буде певне відчуття задоволення, що зусилля докладені нею, урядом і німецьким суспільством недаремні. А Україна за цей час стала цікавішою, міцнішою, самовпевненішою країною, з якою хочеться мати справу», – резюмував Мельник.

 Loading...