Новини » Політика 3 вересня, 2018, 11:38
Парубій про плани дев’ятої сесії ВРУ: ЦВК, Виборчий кодекс і зміни до Конституції
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Роботу українського парламенту восени мають пронизувати два важливі блоки законопроектів – блок питань щодо євроінтеграції та економічних питань.

Про це сьогодні під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп, яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Голова ВРУ окреслив плани роботи дев’ятої сесії ВРУ. З його слів, осінь мають пронизати два блоки питань: «Два дуже важливі блоки, які будуть пронизувати осінь – це питання законів, необхідних для євроінтеграції, для виконання угоди про Асоціацію». Інший – блок економічних питань.

Серед іншого, народним обранцям восени пропонують розглянути блок питань щодо безпеки, зокрема, інформаційної безпеки. Голова ВРУ також наголосив на необхідності змін до Конституції, нагадавши, що КСУ дав своє рішення щодо двох законопроектів щодо депутатської недоторканності, тож тепер ВРУ має прийняти своє рішення. Андрій Парубій також наголосив, що підтримуватиме ключові зовнішньополітичні стратегії – курс України до вступу в НАТО і ЄС, якщо їх буде закріплено в Основному законі.

Ще одним важливим питання спікер назвав ухвалення держбюджету на 2019 рік. Андрій Парубій також звернув увагу на необхідність реформування парламенту та висловив сподівання, що цієї осені Рада ухвалить необхідні закони, щоб втілити реформу.

Цього пленарного тижня, як зазначив спікер, Раді пропонують розглянути низку євроінтеграційних законів, у четвер – блок питань національної безпеки, а також «погасити борги» – розглянути законопроекти щодо ратифікацій, яких накопичилося понад два десятки. Голова ВРУ зазначив, що у середу обранцям пропонують розпочати розгляд законопроекту щодо бізнес-омбудсмена з тим, щоб завершити розгляд у четвер.

Нагадаємо, відкриття дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання відбудеться 4 вересня 2018 року о 10-й годині в сесійній залі Верховної Ради України.

Восьму сесію ВРУ восьмого скликання голова ВРУ Андрій Парубій закрив у липні.

Закриваючи восьму сесію ВРУ, спікер заявив, що першим питанням дев'ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання має стати питання щодо оновлення ЦВК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:51 :33