Новини » Регіони 3 вересня, 2018, 21:59
На Волині батьки не пустили дітей на навчання через брак місць у місцевій школі
ZIK
ZIK

Із восьмої ранку батьки зібралися біля школи, та без дітей. На роботу прийшли і вчителі. Проте вчити їм нікого – учні залишилися вдома.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Мені шкода, бо моя дитина хоче в школу, вона хоче з вчителькою вчитися, з усіма дітьми. Але в нас така держава, що не залишає вибору, змушує нас терпіти, в нас же теж терпіння колись має закінчитися. Ми нікому не потрібні, директор поїхав, а ми навіть не знаємо, куди», – бідкається мама першокласниці Інна Дем’янюк.

У селі майже усі родини багатодітні. Школа розрахована на 80 дітей, та навчається утричі більше. Школярі ходять у дві зміни. Вчаться у старезному приміщенні та адаптованій будівлі сільського клубу.

«У когось мало бути 1 вересня, в когось випускний. Незабутні дні для 9 класу, для першого. Просто шкода цих діток, адже не буде, чого згадати», – каже вчителька Галина Марчук.

Десять років із цією проблемою селяни ходять чиновницькими кабінетами. Однак марно. Уже навіть самі зібрали на будівництво понад півмільйон гривень. Готові й фізично працювати, адже школа їм дуже потрібна.

«Ми готові допомагати і робити все, що скажуть. Ми вже зібрали 600 тисяч на цю школу. Тобто не просто вимагаємо, а також допомагаємо зі своєї сторони, чим можемо», – запевняє житель Стобихівки Олександр Сущ.

Та замість того, щоби приїхати і пояснити людям ситуацію, чиновники викликали до Стобихівки поліцію.

«Ми зараз будемо давати кваліфіковану оцінку діям жителів села Стобихівка. Будемо розбиратися і з’ясовувати, чи порушувати кримінальне провадження», – розповідає начальник районного відділу поліції Валентин Чих.

Чиновники з району приїхали лише через дві години після початку протесту. Вимагали, аби люди відчинили школу та вели дітей на навчання. Новий проект будівлі, мовляв, уже на експертизі.

«Проектна документація готова, на експертизі, яку до кінця вересня мають закінчити. Тоді розпочнуться будівельні роботи», – запевнив голова Камінь-Каширської районної ради Віктор Сус.

Поки влада зволікала, вартість будівництва зросла в декілька разів. Тепер така школа обійдеться у 80 мільйонів гривень. Тим часом, люди чиновникам уже не вірять. Поки не побачать початку робіт, кажуть: їхні діти до школи не підуть.

Нагадаємо, у перші дні вересня в Україні відкрили 25 нових шкіл.

Юлія Мельник, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:24 :54