понеділок, 3 вересня, 2018, 16:07 Львів
Мейлах Шейхет відмовився від нагороди: Влада Львова руйнує єврейську спадщину
Шейхед Мейлах. Фото Миколи Тиса/ZIK
Шейхед Мейлах. Фото Миколи Тиса/ZIK

Вчора, 2 вересня, у Львівській міській раді з нагоди 75 річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору відбулося відзначення осіб, які досліджують, зберігають та популяризують єврейську спадщину Львова та регіону. Символічною відзнакою стали копії ключа від синагоги, яку було знищено у роки війни. Цими ключами мали нагородити 75 людей, однак отримали 74, оскільки від такої відзнаки відмовився директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження» Мейлах Шейхет. На його думку, влада міста систематично руйнує у Львові єврейську спадщину.

Мейлах Шейхет у Фейсбук пояснив свій вчинок.

«У Львові далі існує моторошна ситуація щодо єврейської культурної спадщини… Сьогодні подарували символічні ключі від знищених синагог Львова тим відзначивши доробок відомих професіоналів в збереження єврейської культурної спадщини Галичини. Мені мали також вручити такий ключ, але я вирішив відмовитись від отримання символічного ключа», – написав Мейлах Шейхет.

На його думку, у Львові зараз стоїть питання про сплановане ігнорування пам’яті єврейської історичної присутність, яке складає негативне враження про стосунки між двома народами.

«Відповідно до юдейських принципів я не можу прийняти символічний ключ тому що автентична єврейська спадщина піддається тортурам, вандалізму. комерціалізації або ігнорується у Львові. По сьогоднішній день єврейські кладовища у Львові окуповані базарами, незаконною забудовою, єврейські масові поховання не увічненні, синагоги та їх залишки використовуються не за призначенням задля комерційних та політичних потреб, включаючи ревізіонізм Голокосту. Все це місцевій та Світовій єврейській громаді спричиняє тяжкий біль», – написав Мейлах Шейхет.

Цікавий факт, що міська влада ніяким чином не відреагували на це. На сайті ЛМР цю подію красиво та помпезно описали, особливо детально передані слова міського голови Львова Андрія Садового. Однак, ні слова немає про те, що хтось відмовився від нагороди. На сайті пише, що 75 людей отримали ці символічні ключі, хоча фактично – 74. Про це, зокрема, звернуло увагу видання Радіо Свобода.

Також варто згадати, що вже покійний сенатор Джон Маккейн, ще у 2015 році висловив занепокоєння стосовно антисемітських настроїв у Львові. 20 квітня 2015 р. був написаний відкритий лист від імені Маккейна до міського голови Львова Андрія Садового, де останнього звинувачено у грі на публіку. Переклад цього листа можна прочитати на Фейсбук сторінці все того ж директора Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження» Мейлах Шейхета.

«Мене, проте, й далі непокоять дії Львівської міської ради, які суперечать вашій заяві стосовно вирішення цих питань. Земельні аукціони, що продовжуються, та видача дозволів на забудову в історичному єврейському кварталі демонструють кричущу неповагу до законів України про недоторканість місць захоронення людських останків та недопущення приватизації та забудови цвинтарів. Більше того, ці дії, що відбуваються під час дослідження законності видачі цих дозволів без ухвалення Державного комітету з питань охорони культурної спадщини, викликають велике занепокоєння. Ваші слова не збігаються з діями міської ради і я маю надію, що ви виступите проти продовження цих дій», – йдеться у листі.

Нагадаємо, у Львові 2 вересня відбулися меморіальні заходи до 75 річниці ліквідації Львівського гетто та Янівського концтабору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 00:58 :00