Новини » Політика 3 вересня, 2018, 18:04
Імітація церковної війни й спроби підкупу: експерти спрогнозували дії РФ через томос
ZIK
ZIK

РФ готується до імітації церковної війни в Україні за участю диверсійних груп і з відповідною інформаційною підтримкою: одні штурмуватимуть храми УПЦ МП під виглядом українських націоналістів, а інші писатимуть і кричатимуть про це на увесь світ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час включення заявив журналіст Айдер Муждабаєв.

Журналіст, коментуючи ймовірність надання Україні томосу про автокефалію (нагадаємо, цими днями триває Архиєрейський собор Константинопольського патріархату), заявив про тиск на Вселенського патріарха з боку Москви. І з огляду на це, переконаний Айдер Муждабаєв, особисто Вселенський патріарх зацікавлений у наданні томосу для українського православ’я, адже це дозволить ієрарху посилити свої позиції.

Журналіст зазначив, що за підсумком Архиєрейського собору, Патріарх Варфоломій самостійно прийматиме рішення про автокефалію, не радячись із церквами, які «давно куплені РФ».

Айдер Муждабаєв спрогнозував, що може відбуватися всередині України після надання томосу. З його слів, РФ готується до імітації церковної війни в Україні. Для цього готують диверсійні групи та відповідну інформаційну підтримку.

«Одні намагатимуться підпалити храми саме Московського патріархату, штурмувати їх під виглядом українських націоналістів, а інші писатимуть і кричатимуть на увесь світ, що за підтримки української держави і Президента Порошенка українські націоналісти розпочали терор проти іншої православної церкви», – змалював ймовірний сценарій розвитку подій журналіст і наголосив, що українські спецслужби мають бути готові до такого розвитку подій.

Координатор проекту «Стоп терор» Семен Кабакаєв додав, що раніше політик Вадим Новинський їздив до Польщі і пропонував гроші голові місцевої автокефальної церкви.

«Ми знаємо, що Новинський їздив до Вселенського патріарха так само з грошима… Після цих невдалих спроб Кирило поїхав, теж невдало все вийшло», – зазначив Семен Кабакаєв.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомлялося, минулої п’ятниці у Стамбулі відбулася зустріч Вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем РПЦ патріархом Кирилом.

Речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) розповів, що Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю РПЦ патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Як повідомив сьогодні Президент Петро Порошенко, Вселенський патріархат ухвалив рішення про право Вселенського патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 05:03 :05