Новини » Суспільство 3 вересня, 2018, 17:07
Гриневич розкритикувала директорів, які не змогли 1 вересня без промов
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Найбільшими ворогами нової української школи, на думку міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, є байдужість, бездіяльність і зневіра.

Про це вона сказала у ефірі Радіо Свобода.

«Бездіяльність певних органів місцевого самоврядування привела до того, що ми зараз маємо ситуацію зі зривом закупівель. Байдужість – коли директори шкіл не цікавляться реформою», – зазначила вона.

Міністр каже, що хоча в деяких школах свято 1 вересня відбувається в новому форматі, досі існує багато випадків, коли початок навчального року відзначають затяжною лінійкою, на якій дітям стає погано.

«Ми показуємо інші формати. У мене є план зібрати найкращі сценарії і показати їх до наступного 1 вересня для тих, хто не може креативити», – розповіла Гриневич, зазначивши, що це цей день має стати святом для школярів, а не бути майданчиком для промов політиків і чиновників.

При цьому вона розкритикувала представник місцевої влади за те, що вони не вміють використовувати кошти, які держава виділила на створення нового освітнього середовища.

Раніше Гриневич заявляла, що українські першокласники цього року навчатимуться за новими ортопедичними партами, вчитимуться творити разом, відстоювати свою думку та уникати конфліктів, майструватимуть з конструктора LEGO, а за підручники візьмуться не раніше жовтня.

1 вересня стартував новий навчальний рік. Цього року 448 тисяч школярів перших класів почали навчання за новим державним стандартом – програмою «Нова українська школа».

У новому державному стандарті початкової освіти визначили вимоги до обов’язкових результатів навчання і компетентностей здобувачів освіти, тобто, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів. Новий держстандарт впродовж 2017-2018 навчального року пілотувався в 100 школах по всій Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 11:57 :50