Новини » Політика 3 вересня, 2018, 23:10
Гончаренко пояснив, чому важливо конституційно затвердити курс України до НАТО та ЄС
ZIK
ZIK

Запропоновані Президентом зміни до Конституції є дуже важливими, адже покладають на керівництво країни відповідальність за майбутній курс держави. До того ж це створить певні запобіжники, аби майбутні президенти не могли обернути вектор розвитку країни у кардинально іншу сторону.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Олексій Гончаренко.

Коментуючи запропоновані Президентом зміни до Конституції, він погодився: для України здобути членство в НАТО є на багато важче, ніж для Грузії. Все через те, що у нас виникають величезні суперечки навколо будь-якого питання. Утому числі, і в політичних темах.

«Усе починається із декларації. Наприклад, діти ж не відразу при йшли до школи і стали дуже розумними. Спочатку батьки декларують, що хочуть аби вони 12 років навчались у школі. Якщо ми цього не припишемо, то й нікуди не прийдемо, не маючи такої декларації», – переконаний Гончаренко.

До того ж запропоновані президентом зміни, на думку Гончаренка, змусять ВР і всіх майбутніх президентів забезпечити європейську та євроатлантичну інтеграцію держави. Мовляв, дуже важливо закласти зовнішньо політичні орієнтири.

«Що це змінить? Наступний президент, ким б він не був, не зможе змінити принципового для держави курсу. Тому я вважаю, що такі речі повинні бути стратегічно прописаними в Конституції», – підкреслив нардеп.

Мовляв, саме такі зміни і заважатимуть майбутньому главі держави розвернути зовнішньополітичний курс в іншому напрямку.

«Так, це не гарантує стовідсоткових запобіжників. Та майбутньому президентові для таких кардинальних змін потрібно буде внести у парламент відповідний законопроект. Наприклад, якщо новий глава держави вирішить йти до Митного союзу, не зможе цього зробити, бо у Конституції прописаний абсолютно зворотній напрямок руху», – зазначив Гончаренко.

Та у свою чергу, нардеп від «Самопомочі» Тарас Пастух зазначив: існує дуже велика різниця між тим, що прописано і тим, що є насправді.

«Наприклад, чому Грузія наближається до стандартів НАТО? Тому що там немає «Укроборонпрому», який би відмивав бюджетні гроші для власних кишень. Такі речі і віддаляють державу від мети», – наголосив Пастух.

Як повідомлялось, Президент Петро Порошенко зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського і євроатлантичного напрямку розвитку держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 14:20 :38