Новини » Світ 3 вересня, 2018, 19:04
Експерт заявив про спроби РПЦ впливати на всі рішення Вселенського патріарха
ZIK
ZIK

Предстоятель РПЦ Кирило намагався не лише зіпсувати прагнення України, а й впливати на всі рішення Вселенського патріарха.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор проекту «Стоп терор» Семен Кабакаєв.

Гість програми нагадав, що напередодні Архиєрейського cобору Константинопольського патріархату відбулася зустріч Вселенського патріарха із предстоятелем РПЦ патріархом Кирилом.

«Він (Кирило – Ред.) намагався не тільки Україні все спаплюжити і впливати на цей процес, а й на всі інші, там, де буде без їхньої згоди. Наприклад, Вселенський патріарх хоче надати Македонії – спершу обов’язково треба порадитися із Кирилом, і вони таку політику трактують, що вони мало не найголовніші після Вселенського патріарха, а може і на одному щаблі стоять», – зазначив Семен Кабакаєв.

Координатор проекту «Стоп терор» пояснив, що Патріарх Варфоломій може і сам надати томос, без згоди всіх церков, проте, згідно з канонами, слід було провести Собор і прописати, що це можливо.

«Століттями це вже прописано, і тут нічого не потрібно було, але для того, щоб весь світ зрозумів це, для того це й проводили. Перша частина була важлива: вона історична. Там розповідали, звідки православ’я виникло на території сучасної Європи, хто церква-мати була, хто може давати томос, хто не може, хто впливає на рішення, а хто не впливає», – зазначив Семен Кабакаєв.

Учора під час Собору заслухали французького митрополита, який питав думку всіх голів помісних церков, і всі відповіді були внесені у протоколи. Семен Кабакаєв розповів, що українці, які були присутні на цій події, зазначили, що до них підходили і вітали, оскільки можна говорити про те, що рішення про томос прийняте.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомлялося, минулої п’ятниці у Стамбулі відбулася зустріч Вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем РПЦ патріархом Кирилом.

Речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) розповів, що Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю РПЦ патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Як повідомив сьогодні Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної Церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 06:59 :55