Новини » Політика 3 вересня, 2018, 16:17
Експерт попередив про провокації Кремля навколо створення Української Помісної церкви
ZIK
ZIK

Власна українська церква доповнює цілісну картину незалежної держави. Отримання томосу стане останнім кроком для звільнення від російської окупації. Та тут дуже важливо, щоб громадяни не піддавались на провокації, до яких вдаватиметься Кремль.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний експерт Микола Давидюк.

Він підкреслив: у питанні надання Україні томосу, окрім Порошенка, немало зробив і третій президент України Віктор Ющенко. Адже ще за нього була розроблена відповідна ідеологічна стратегія.

«Свого часу такі звернення робив і Кравчук. Щоправда, Вселенським патріархатом вони не були почуті», – зауважив Давидюк.

Та, як би там не було, на його думку, надання Україні томосу буде перемогою цілої держави. Адже таким чином отримаємо звільнення від російської колонізації.

«Це великий державницький крок, можливо, один із найбільших, який, невідомо, чи буде оцінений електорально, та все ж допоможе Порошенкові зайняти своє місце в історії. Адже якраз при ньому це державницьке рішення і здобувається», – наголосив політексперт.

До того ж, на його думку, автокефалія Церви для України стане «останнім кроком для звільнення від російської окупації». Мовляв, власна церква і доповнює усю картину незалежної та соборної держави.

«На превеликий жаль, ця незалежність нині здобувається у війні – боротьба за кордон, суверенітет та політичну незалежність як усієї країни, так і окремо взятих територій. Нинішня ж агресивна поведінка Росії – яскраве цьому підтвердження», – зауважив Давидюк.

Мовляв, сьогодні Україні потрібно «затамувати подих» і таки дочекатись рішення щодо Томосу. Згодом розпочнеться процес об’єднання українських церков і перейменування УПЦ МП якраз саме у Російську православну церкву.

«Тут з’являться певні виклики. Коли голосуватимуть громади, буде дуже багато провокацій з боку Росії. Тому для людей дуже важливо не піддаватися на ці провокації, не відповідати так, як планує Кремль. Натомість нормально, цивілізованим шляхом проводити голосування, переходити до великої Єдиної Помісної Української церкви і бути справжніми її вірянами», – наголосив експерт.

До того ж він зауважив: у болгар, грузинів, румунів та інших держав є своя власна церква. Натомість українцям намагаються втовкмачити в голови, що це «розкол».

«Чому цього не повинно бути? Якщо ви жертвуєте кошти в Україні, чому вони завтра мають опинитись у Москві? Чому так відбувається? Адже церква – це історія про віру людей, а не про будинки, мерседеси чи гроші, відправлені в Москву», – підкреслив Микола Давидюк.

Як повідомлялось, на Архієрейському соборі у Стамбулі єпископи ухвалили, що Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати рішення про автокефалію. Зокрема, як зазначив Президент України Петро Порошенко, без урахування думки Москви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 02:11 :19