Новини » Політика 3 вересня, 2018, 15:01
«Денонсація і непролонгація – не синоніми»: як Україна розірве угоду про дружбу з РФ
ZIK
ZIK

Про денонсацію угоди про дружбу з РФ мова не йде – цю угоду не пролонгують.

Про це сьогодні під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп, яке транслює телеканал ZIK, повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко, порушивши тему розірвання договору про дружбу із РФ, зауважила, що почула «дуже небезпечну риторику, в якій озвучувався сценарій Кремля, який насправді давно розірвав угоду про дружбу між Україною і Росією».

«І в українському парламенті багато депутатів намагалися українськими руками це реалізувати, розірвавши угоду для того, щоб в України потім у міжнародних судах не було ключового – вимоги до Російської Федерації виконувати цю угоду для того, щоб не тероризувати наш суверенітет і цілісність», – заявила Ірина Геращенко.

Перший заступник голови ВРУ, звертаючись до політиків, а особливо – майбутніх кандидатів у президенти, наголосила, що є велика різниця між денонсацією угоди і непролонгацією угоди.

«Мова не йде про жодні денонсації, бо ми вимагатимемо від РФ в усіх міжнародних судах, у Гаазі, відповідати за те, що вони порушили цю угоду. Але зараз Президент України після прийняття нами закону про реінтеграцію… доручив МЗС не готувати документи до пролонгації цієї угоди, яка наступає автоматично», – акцентувала Ірина Геращенко.

Перший заступник голови ВРУ зауважила, що денонсація і непролонгація – це не синоніми: «Мова йде виключно про непролонгацію».

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з умовами договору, сторони зобов’язувалися, зокрема «поважати територіальну цілісність та суверенітет» одна одної та «підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 06:00 :29