Новини » Політика 3 вересня, 2018, 13:15
Будапешт вирішив, хто буде новим послом в Україні
Іштван Ійдярто. Фото з відкритих джерел
Іштван Ійдярто. Фото з відкритих джерел

Уряд Угорщини визначився з кандидатурою нового посла в Україні – ним має стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Зазначається, що Ійдярто, чия сьогоднішня посада є аналогом заступника міністра в Україні, відповідає в угорському МЗС за культурну дипломатію.

Ійдярто родом із Закарпаття. Він народився у Берегові у 1963 році. Ще за радянських часів переїхав до Будапешта.

В Ійдярто за плечима – роки роботи у Москві. У 2010-2014 роках він працював послом у Росії. Раніше РФ теж входила до його зони відповідальності.

Для призначення на посаду посла у Ійдярто виникли проблеми. Ще влітку один із співрозмовників «Європейської правди» скаржився, що Україна затягує з погодженням нового посланця Будапешта.

«У такої затримки було декілька причин. По-перше, проблеми у відносинах України та Угорщини не підштовхували українське МЗС діяти якнайшвидше… По-друге, у запиті з Будапешта виявилася помилка, яка образила українських дипломатів. Угорці передали нам документи, де записали місто його народження на угорський манер «Берегсас» та «Beregszász», – йдеться у статті.

Втім, як стверджують джерела, Київ все ж дасть агреман на призначення Іштвана Ійдярто новим послом.

Нагадаємо, в Угорщині заявили, що йдуть на поступки Україні заради «допомоги Закарпаттю».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 16:19 :55