понеділок, 3 вересня, 2018, 17:43 Світ
Білорусь не боїться російської агресії, – глава білоруського МЗС

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що завдання Мінська в тому, щоб створювати умови для більшого розуміння між Росією і Україною.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню TUT.BY, пише «Українська правда».

«Ми бачимо своє завдання в тому, щоб створювати умови для більшого розуміння між Росією і Україною, а не для більшого поділу. Тому всі кроки, які робить Білорусь, будуть виходити з необхідності подолання конфронтації, а не на її посилення в нашому регіоні і в стосунках між слов’янськими державами», – сказав він.

Разом із тим Макей уточнив, що у Білорусі немає розбіжностей з Росією з приводу невизнання анексії Криму.

«У нас з Росією немає суперечок з цього питання. Ми вважаємо, що якщо нам було запропоновано зіграти таку роль (майданчика для переговорів, – ред.), то ми повинні дотримуватися нейтральної позиції стосовно всіх учасників», – заявив глава МЗС.

На питання, як Мінські угоди вплинули на відносини з Україною, Макей відповів, що не варто відштовхуватися тільки від цього.

За його словами, Україна – держава, з якою Білорусь має 1084 кілометри спільних кордонів, з якою другий за обсягом товарообіг після Росії на пострадянському просторі, а також «чисто людські зв’язки».

«Як говорить президент, «сусіди нам дані від Бога», тому ми просто зобов’язані вибудовувати нормальні відносини з усіма. Тільки через співпрацю, через діалог можна вирішити всі розбіжності, які виникають, нюанси, які можуть бути в рамках співпраці», – сказав глава білоруського МЗС.

Відповідаючи на питання, які висновки зробило керівництво країни з військового конфлікту в Україні, Макей заявив, що оскільки Білорусь держава з відкритою економікою і її доля залежить від торгових відносин, то «сам Бог визначив проводити багатовекторну політику».

Він запевнив, що влада Білорусі не боїться російської агресії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 14:06 :02