Новини » Політика 3 вересня, 2018, 21:45
Анатолій Гриценко назвав відповідальних за оборудки з «Приватбанком»
ZIK
ZIK

Нацбанк як регулятор не проконтролював ні капіталізацію «Приватбанку», ні відсоток пов’язаних кредитів, які йшли на кишенькові фірми. Тож у цій справі є кримінальна складова і складова відповідальності держави.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

«Держава має гарантувати людям безпеку, в тому числі безпеку того, що чесно зароблені гроші не зникнуть з банку. Держава має гарантувати, щоб банківська система кредитувала нашу економіку, а не була таким собі пилососом, який дозволяє в банках вкрасти гроші, втекти за кордон і махати ручкою, і притому немає ні серйозної майнової, ні кримінальної відповідальності. Цю систему треба встановити, і ми встановимо», – зазначив Гриценко.

За його словами, коли приймалося рішення щодо «Приватбанку», були різні варіанти вирішення проблеми, яка створювалася, мабуть, не один рік. На думку політика, Нацбанк як регулятор не проконтролював ні капіталізацію, ні відсоток пов’язаних кредитів, які йшли на кишенькові фірми.

«Більше того, держава на рубежі 2014 року, а головою НБУ тоді був Степан Кубів, провела оборудку рефінансування, яке було видане цьому банку для того, щоб стабілізувати настрої вкладників, і буквально за добу кошти були виведені за кордон і зникли», – пояснив лідер партії «Громадянська позиція».

Таким чином, пан Гриценко зауважив: у справі з «Приватбанком» є кримінальна складова, з якою зараз розбираються і не відомо, чи її доведуть до кінця і складова відповідальності держави.

«Не впевнений, що ця команда це зробить, оскільки ми знаємо, що Президент особисто домовлявся з олігархом. До чого домовилися – про це поки що знають лише вони двоє. Побачимо результат», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:15 :06