неділя, 2 вересня, 2018, 16:40 Суспільство
Вселенський патріарх нагадав про московське самоуправство щодо Київської митрополії
www.rbc.ua
www.rbc.ua

Вселенський Патріарх Варфоломій у доповіді на відкритті Архієрейського собору Константинопольської церкви у Стамбулі перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії починаючи з XV століття.

Про це кореспондентові «Громадського» повідомили кілька учасників Собору.

«Цей великий історичний екскурс – ще одне підтвердженняя того, що Собор обговорить усі передумови, зокрема й історичні, для надання Києву автокефалії», – зазначив кореспондент.

Як відомо, 1 вересня у Стамбулі розпочався Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання українській Православній церкві автокефалії.

Собор триватиме до 3 вересня. Питання України планують розглянути 2 вересня у другій половині дня. Очікується, що після консультацій з єпископами з усього світу Константинопольський патріархат може остаточно визначити терміни надання Томосу – грамоти, яка оголосить про незалежність Української православної церкви.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Згодом Порошенко заявив, що Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 04:16 :11