Новини » Події 1 вересня, 2018, 17:38
Восени Росія тиснутиме на Україну на дипломатичному фронті, – Снєгирьов

Передчасні коментарі про «гарячу осінь» на сході країни, активізацію бойових дій та контрнаступ бойовиків не відповідають дійсності.

Про це повідомляє співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Наразі вже зменшилась кількість обстрілів з боку незаконних збройних формувань по позиціях і Збройних силах України. Росія буде тиснути на Україну саме на дипломатичному фронті. Але буде враховувати військовий компонент за сталою формулою: активізація напередодні зустрічі в нормандському та мінському форматі чи будь-якій зустрічі в форматі Волкер-Сурков. Тобто, тих зустрічей, де вирішується доля Донбасу і відпрацьовується дорожня карта у врегулюванні ситуації на Сході.

Зараз Росія намагається схилити Україну до виконання Мінських угод. Невипадково й наші західні партнери наполягають на тому, що Мінські домовленості є безальтернативними і, відповідно, Україна має виконувати взяті на себе зобов’язання. Це, до речі, прозвучало на останньому саміті НАТО.

Щодо скасування виборів на окупованих територіях Сходу, які відбулися одночасно в «ДНР» та «ЛНР». Таким чином Росія намагається уникнути критики з боку західних партнерів, в першу чергу США. А також хоче показати, що вона, як третя сторона конфлікту, дотримується взятих на себе зобов’язань. Адже проведення виборів лідерів самопроголошених республік і місцевих виборів на окупованих територіях є порушенням.

РФ намагається використати тактику «кнута та пряника». З одного боку, Росія демонструє себе як договороспроможну сторону, яка продукує мирні ініціативи. А це, окрім скасування виборів, й поновлення зустрічі в форматі Волкер-Сурков, перемовини Патрушева і Болтона.

А з іншого боку, йде передислокація військової техніки, накопичення її за визначеними ОБСЄ лініями відведення. Утім варто з обережністю ставитись до прогнозів військових експертів і не лише щодо осіннього військового загострення, а й щодо кількості одиниць ворожої техніки.

Кількість бойовиків, які озвучує керівник Генштабу не співпадає з кількістю бойовиків, яку озвучує Головне управління розвідки Міністерства оборони. То які прогнози вони можуть надавати? Вони не можуть порахувати ні кількість техніки, ні кількість бойовиків: вона у них коливається у фантастичних розмірах. Причому ці заяви роблять протягом тижня. А це свідчить про некомпетентність та відсутність координації.

Отож наразі Росія використовує цілу низку важелів впливу на Україну з елементами військового та політичного тиску.

Як повідомлялося раніше, Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав убивство глави «ДНР» Олександра Захарченка провокацією, спрямованою на зрив Мінських домовленостей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 14:03 :42