Новини » Суспільство 1 вересня, 2018, 10:20
В Україні – День знань. «Першачки» йдуть до Нової української школи
День знань. Фото: typical.if.ua
День знань. Фото: typical.if.ua

Сьогодні в Україні початок нового навчального року – День знань.

І хоча в останні роки школи самі визначаються, як відбуватиметься святкування Дня знань, в багатьох із них традиційно проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року, проводиться перший святковий урок – щороку на різні теми.

Цьогоріч у Львові відмовилися від традиційних шкільних лінійок. Для старшокласників відбудуться уроки толерантності на різні теми, а для першокласників – різноманітні флешмоби, квести та музичні дійства.

У школах Львівщини святкові лінійки пройдуть здебільшого у понеділок, 3 вересня. Натомість більшість вищих навчальних закладів та коледжів організовують святкові лінійки у суботу, 1 вересня.

Із початком навчального року школярів привітав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Сьогоднішній День знань є особливим, адже вперше наші «першачки» йдуть до Нової української школи. Кількарічна робота Уряду вилилася у створення нового шкільного середовища. Ми кардинально змінюємо філософію середньої освіти та запроваджуємо нові стандарти навчання, які заохочують школярів до ініціативності і критичного мислення, творчого підходу і відповідальності.

Наша школа стає місцем, де пануватимуть співпраця, взаємодопомога та повага до особистості. Нова українська школа – це максимально сприятливий простір для розвитку особистості, набуття систематичних знань та формування гармонійного індивіда, готового до дорослого суспільного життя. Упевнений, що за 12 років перші випускники Нової української школи стануть поколінням, що реалізує себе у професійних сферах, про які ми можемо ще і не здогадуватися, та будуватиме успішну справедливу країну», – йдеться у привітанні В.Гроймана, оприлюдненому на сайті Уряду.

В.Гойсман зазначив, що реформа освіти є одним з пріоритетів та додав про плани поліпшити умови праці педагогів.

«Одним з найважливіших завдань реформи є належне матеріально-технічне забезпечення шкіл та гідна оплата праці вчителів. Упевнений, що саме престижність вчительської праці та її гідна оплата стануть одним із факторів успіху реформи», – зазначив Прем’єр.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич привітала українців із початком нового навчального року та Днем знань, а також звернулася до освітян з проханням прагнути до саморозвитку.

«Ми віримо в українських вихователів, вчителів, майстрів, викладачів та наукових співробітників і робитимемо все можливе, щоб покращити умови вашої роботи, достойно оцінити досягнення і піднімати престиж професії у суспільстві. Закликаю: будьте активними, навчайтеся новому, не зупиняйтеся в розвитку власного педагогічного та наукового таланту, який може згубити лише збайдужіння людини», – написала Гриневич на сторінці міністерства у Фейсбуці.

Раніше керівник МОЗу Уляна Супрун зазначила, що шкільні лінійки на 1 вересня – пережиток минулого, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 16:55 :16