Новини » Світ 1 вересня, 2018, 15:04
У Польщі вшановують річницю початку Другої світової війни

1 вересня 1939 року о 4:45 ранку німецький броненосець «Шлезвіґ-Гольштейн» розпочав атаку на польський форпост на півострові Вестерплятте. Рівно о цій годині у Польщі почалося вшанування 79-х роковин спалаху Другої світової війни.

У заходах взяли участь представники влади: прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький, маршали Сейму і Сенату – Марек Кухцінський та Станіслав Карчевський, члени уряду, президент Ґданська, духовні особи та комбатанти, – передає «Польське радіо».

Очільник польського уряду Матеуш Моравєцький, зокрема, заявив, що Вестерплятте – це символічний фрагмент Польщі, де польські солдати та суспільство від перших днів Другої світової війни змінювали долю світу; захищали вільний світ від ворогів свободи, ворогів Польщі, ворогів Європи.

За його словами, у перші дні конфлікту в трьох місцях трапилися події, дуже символічні для того, що означала Друга світова війна для Польщі та всього світу. Це – місто Вєлюнь, будинок Польської пошти в Ґданську та Вестерплятте. Як додав прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький, ворог мав значну перевагу: «Повідомлення про те, що Вестерплятте надалі не здається, додавало сил захисникам на всіх інших відрізках, на полях битв вересня 1939 року». Попри атаки з моря, суші та повітря, солдати на Вестерплятте здалися лише 7 вересня.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:26 :09