субота, 1 вересня, 2018, 14:41 Спорт
Стрибун у висоту Андрій Проценко у фіналі «Діамантової ліги – 2018» посів четверте місце
Андрій Проценко у фіналі «Діамантової ліги – 2018» показав свій найкращий результат сезону / ldufk.edu.ua

Учора, 31 серпня, в Брюсселі (Бельгія), у рамках одного з найстаріших легкоатлетичних змагань у Європі – Memorial Van Damme, завершилися фінальні змагання престижної серії «Діамантова ліга – 2018», які розпочалися днем раніше у швейцарському Цюріху. За почесні нагороди та гідні призові вели боротьбу найсильніші легкоатлети планети. Змагалися у Брюсселі й шестеро українців.

Традиційно, у програмі змагань на бігових доріжках та у секторах стадіону короля Бодуена були як «діамантові», так і «не діамантові» дисципліни. Українці виступали у Бельгії в чотирьох дисциплінах, проте статус «діамантового» для них мав лише один фінал – зі стрибків у висоту серед чоловіків, де спортивну честь синьо-жовтого прапора захищав випускник Львівського державного університету фізичної культури Андрій Проценко, повідомляє ldufk.edu.ua.

Нагадаємо, на нещодавньому чемпіонаті Європи-2018 у Берліні Андрій Проценко став фіналістом, посівши п’яте місце. Проте результат 224 см навряд чи міг задовольнити атлета. Вже після змагань він говорив про те, що у той вечір і справді міг стрибати вище, але не все склалося і тепер буде прагнути бодай частково реабілітуватися на тих турнірах, які залишилися, адже сезон хотілось би завершити з вищим результатом. І як засвідчили подальші виступи Андрія, це не були просто слова, не підкріплені справою.

Зокрема, спочатку Проценко став першим на змаганнях у італійському Роверето, проте і там результат був не надто високим – 226 см. А от у Брюсселі хоч виграти і не вдалося, натомість Андрій зумів здобути іншу перемогу – над своїм найкращим результатом сезону.

223 см він підкорив з другої спроби, 226 см – лише з третьої… Але далі атлет розізлився сам на себе: з першої ж спроби повторення найкращого результату сезону – 229 см. На них у 2018 році Андрій стрибав ще 10-го лютого на чемпіонаті України у приміщенні. А 231 см, які Проценко подолав з другої спроби, стали його особистим рекордом поточного сезону та забезпечили четверте місце.

Італієць Джанмарко Тамбері показав такий же результат, як і українець, але за спробами, на жаль для українських вболівальників, став третім, позбавивши Андрія місця на п’єдесталі пошани. А переміг австралієць Брендон Старк з результатом 233 см. Чинний чемпіон Європи-2018 німець Матеуш Пржибилко поступився йому лише за спробами.

Втім, без нагород українці в Брюсселі не залишилися. У рамках Memorial Van Damme Анна Рижикова виграла змагання з бігу на 400 метрів з бар’єрами. Її час – 55,38 секунди. У цій же дисципліні змагань Вікторія Ткачук (56,15 секунди) і Марія Миколенко (57,72 секунди) фінішували п’ятою і шостою відповідно. А Оксана Окунєва стала третьою зі стрибків у висоту (187 см). Перемогла бельгійка Нафіссату Тіам – 189 см. Ольга Ляхова фінішувала шостою на дистанції 800 метрів з результатом 2 хвилини 02,51 секунди.

Нагадаємо, у перший день фіналу «Діамантової ліги – 2018» в Цюріху (Швейцарія) українка Юлія Левченко завоювала «срібло» в стрибках у висоту з результатом 194 см.

2018-11-17 11:12 :26