субота, 1 вересня, 2018, 21:09 Події
Поблизу Севастополя археологи виявили пам’ятники часів Середньовіччя

На Федюхіних висотах в районі Балаклави археологи виявили кілька ранньосередньовічних могильників і передбачувану стоянку часів кам’яного віку.

Про це повідомляють «Новини Криму».

Про це розповів генеральний директор Таврійського археологічного товариства Олександр Манаєв.

За його словами, археологічна розвідка території проведена на замовлення компанії, яка в жовтні цього року планує приступити до будівництва військово-історичного парку «Федюхиних висот».

«Перед тим, як розміщувати свої майданчики, вести будівельні і земляні роботи, розуміючи можливість виявлення тут пам’яток археології, вони звернулися до нас з проханням провести археологічну розвідку. Спочатку нам було цікаво помацати той самий французький табір періоду Кримської війни. Ми не чекали тут такої кількості різноманітних і різнойменних пам’ятників», – зазначив археолог.

У результаті обстеження території були виявлені пам’ятки значно старшою за XIX століття. «За результатами обстеження ми виявили два точно, третій поки під питанням, ранньосередньовічних могильники і одну площадку поширення кремнію. Цілком ймовірно, може йтися про палеолітичні стоянки, але це питання потребує додаткового дослідження», – зазначив він.

На підтвердження своїх слів Манаєв показав журналістам оброблену кремінну платівку, яка, ймовірно, служила лезом для знаряддя праці. «Крем’яні наконечник стріли, виявлений тут, зараз знаходиться в Сімферополі», – додав він.

В районі французького табору багато наметів і землянок. Там археологи оголили фрагменти пляшок для шампанського і коньяку, гудзиків з мундирів, консервних банок.

У перспективі на місці французького табору можна відтворити частину наметів і землянок. «Якщо конструкції поховальних споруд будуть не аварійні – їх також можна зміцнити і відкрити для відвідувачів», – додав Манаєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 07:42 :01