Новини » Суспільство 1 вересня, 2018, 9:38
МОЗ пропонує з 1 січня урівноважити функції головних лікарів та «начмедів»

Лікар і менеджер – МОЗ пропонує розділити функції керівників медзакладів.

Про це у Фейсбуці пише керівник МОЗу Уляна Супрун.

Подаємо допис повнотекстово:

«Медичним закладам потрібна нова якість управління. Головні лікарі зараз тягнуть величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівці – директор, який займається ключовими адміністративними питаннями, та управлінець, що курує всі медичні процеси. Це допомагає не перевантажувати одну людину та більш ефективно налагоджувати роботу медзакладу.

Підготували проект змін, який допоможе розділити функції головних лікарів в Україні. Буде введено дві нові посади – генерального директора/директора та медичного директора.

Це не просто перейменування посад головного лікаря та «начмеда». Нарешті, ми матимемо чіткий та адекватний розподіл функцій і вимог до двох управлінських посад.

Адже зараз директор (головний лікар) керує фактично усіма процесами, а «начмед», хоч номінально й відповідає за медичні питання, проте повністю залежний від рішень керівника. Зі змінами, медичний директор стане самостійним управлінцем.

Медичний директор буде більш незалежним від генерального директора, матиме повноваження приймати управлінські рішення самостійно, удосконалювати медичні послуги, організовувати пацієнтоорієнтоване лікування, самостійно підбирати медичні кадри, тощо.

А генеральний директор займатиметься розвитком лікарні, координацією роботи закладу, залученням інвестицій, господарською діяльністю.

Наказ вступить у дію 1 січня 2019 року. Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту, працюватимуть за старою моделлю – керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами – до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 18:37 :37