субота, 1 вересня, 2018, 2:59 Суспільство
Фахівці попереджають, що кішки можуть бути небезпечні для здоров’я людини

Вірусний імунодефіцит кішок вже вразив близько 60% вуличних котів і 2% домашніх вихованців. За словами вчених, це захворювання схоже з вірусом імунодефіциту людини. Експерти також не виключають і можливості зараження цим вірусом людини, адже навіть ВІЛ прийшов до людей від приматів.

Про це пише newsyou.

Зараз вчені схильні вважати, що ВІК для людини не є небезпечним. Але згадаємо історію появи вірусу імунодефіциту людини, який прийшов до людей від тварин. Також вірус імунодефіциту був виявлений у приматів і корів, а значить, він може переступити міжвидовий бар’єр. Крім того, з огляду на те, як тісно влилися кішки в наше життя, цей вірус здатний мутувати. Ветеринари відзначають, що кішки, у яких виявлений ВІК, дуже слабкі. Відповідно, їх організм відкритий для всіляких інфекційних захворювань, які можуть передатися людині.

«Існує група інфекційних хворіб, яка називається зооантропонози. Ці хвороби здатні передаватися від людини до тварини і навпаки. У їх число входить лишай, лептоспіроз, глисти і навіть сказ».

Саме тому фахівці вкрай наполягають обмежити спілкування маленьких дітей з ВІК-позитивними котами. Адже до 12 років у дітей слабка імунна система і вище ризик підхопити якесь захворювання.

Згідно з останньою статистикою, у 60% бродячих кошів і 2% домашніх був виявлений ВІК. Аспірантам доводилося відловлювати собак та робити аналізи, що не так просто. Втім, за словами фахівців, якщо обстежити більше «пацієнтів», ймовірно, відсотки тільки зростуть. Головним шляхом передачі вірусу від зараженої кішки до іншої тварини – через укуси. За статистикою найчастіше хворіють саме коти, що пов’язують з агресивною поведінкою самців. Крім того, за словами ветеринарів, вірус може передаватися при контакті кота зі слиною чи екскрементами іншого кота.

На сьогоднішній день поки немає ліків для котів, які заражені ВІК. Для підтримки сил їм дають ряд противірусних препаратів, які часто використовуються людьми під час застуди. Також іноді до терапії підключають і антибіотики. На жаль, але рано чи пізно настає момент, коли організм не реагує на лікування.

Втім, наука займається вивченням ВІК і не так давно був запатентований спосіб діагностики вірусу. Разом з ним можна діагностувати і лейкоз у кішок, який нерідко «йде в ногу» з ВІК у пухнастих пацієнтів.

Раніше повідомлялося про те, що спілкування з тваринами вчить людей дружити. 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 14:55 :21