субота, 1 вересня, 2018, 13:30 Економіка
Береза: «Донбасенерго» заплатило здоров’ям українців за дешевий нафтококс

Енергогенеруюча компанія «Донбасенерго» закупила для потреб українських ТЕС 38 тонн нафтового коксу. Єдина перевага цього продукту – у його дешевизні, однак цей матеріал – надзвичайно токсичний через високу концентрацію сірки і ванадію. Відтак, енергоресурс екологічно небезпечний і може нанеси непоправними наслідків здоров’ю українців.

Про це на своє сторінці в Facebook пише народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза, повідомляє «Obozrevatel».

«Я колись уже писав про прекрасну енергогенеруючу компанію «Донбасенерго». Це єдине в Україні підприємство, яке повністю працює на російському антрациті. І це ще, якщо антрацит дійсно російський, а не легалізований сепарський із шахт окупованого Донбасу. Отже, власники цієї компанії вирішили нарешті розширити географію поставок енергоресурсу. Мабуть, сепарське вугілля стало важко затягувати, або в них здригнулася патріотизм і вирішили зменшити частку російського палива. Але в будь-якому випадку рішення вони ухвалили і в приватному порту «ТІС», у ці хвилини, стоїть під розвантаженням танкер SBI Bravo з 38 тисячами тонн нафтового коксу. При успішної відвантаження першого судна можливі нові поставки», – розповів нардеп.

Причиною ж імпорту нафтового коксу Береза вважає дешевину енергоресу. Така вартість продиктована високою екологічною небезпекою, адже цей кокс виробляється із високою концентрацією сірки і ванадію.

«Нафтовий кокс – це твердий залишок вторинної переробки нафти або нафтопродуктів. Навіщо «Донбасенерго» нафтококс? Все просто – він дешевий. Значно дешевший за антрацит, навіть російський. Різниця в котируванні справжнього антрациту і нафтококсу досягає 37%. Іншими словами, це більш дешева, але «брудна» альтернатива вугілля. Та самостійно як паливо на ТЕС її не можна використовувати – лише в суміші зі справжнім вугіллям (в конкретному випадку дешевим низькокалорійний м російським). Та справжня плата за цю дешевизни –здоров’я українців, бо це паливо моторошно токсичне», – наголошує Береза.

Відтак, нардеп планує розслідувати імпорт нафтового коксу в Україну в рамках своїх депутатських повноважень.

«Мені як народному депутату, представнику Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції цікава подальша історія десятків тисяч тонн нафтового коксу в Україні. Як і оперативна реакція уповноважених державних органів – перш за все екологічних. Намагатимусь тримати вас в курсі», – зазначає парламентарій.

Як повідомлялось раніше, Служба безпеки України підозрює російського постачальника антрациту для генеруючої компанії «Донбасенерго» ТОВ «Южтранс» в діях, які можуть нашкодити Україні. Тому в листопаді 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі ввело санкції проти компанії: їй заборонили здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарюючими суб’єктами в Україні.

«Донбасенерго», у якій на підконтрольній території України залишилася тільки Слов’янська ТЕС, з травня по 22 жовтня 2017 року купила у «Южтранс» понад 100 тис. антрациту. За даними Liga.net, «Южтранс» – третій за обсягом постачальник російського антрациту в Україні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 10:10 :23