live

Варфоломій у Стамбулі повідомив Кирила про намір надати Україні автокефалію

Вселенський патріарх Варфоломій. Фото: Укрінформ

Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Про це повідомляє у Facebook речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій (Зоря).

«Перші вістки з переговорів на Фанарі: патріарх Кирил не досяг всього, заради чого їхав», – пише він.

За словами Євстратія, після зустрічі патріархів до журналістів вийшов митрополит Еммануїл і розповів, що «ми повідомили патріарху (Кирилу, – ред.) про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке імплементується».

«Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним. В цілому підсумок переговорів для України дає підстави для стриманого оптимізму. Однак не слід забувати, що «диявол ховається в деталях», – зазначив Зоря.

За словами Євстратія, усі представники Московського патріархату були знервовані та напружені. Очікувалося, що гості залишаться на обід, проте вони відразу поїхали.

Журналіст Аймурзаєв теж поділився у Facebook враженнями від зустрічі в Туреччині.

«Ну що, друзі. Напевно, нічого хорошого для Патріарха Кирила», – написав він.


Аймурзаєв дав переклад заяви митрополита Еммануїла:

«Головне питання, яке обговорювалося – питання ситуації в Україні. Ви знаєте, що там розкол, який триває більш як 25 років. Вселенський патріархат прийняв рішення використовувати всі шляхи, аби вирішити питання надання автокефалії Українській православній церкві. Рішення було ухвалене у квітні. І ми імплементуємо це рішення. Про це було повідомлено Патріарху Кирилу під час його візиту. Візит пройшов у братській атмосфері...».

«Тлумачити це послання простіше простого. Рішення ухвалене, його втілюють у життя, про що було по-братськи повідомлено Патріарху Кирилу», – пояснює журналіст.

Як повідомлялося, у п’ятницю у Стамбулі пройшла зустріч вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом.

На 1-3 вересня у Вселенської Патріархії вже запланований Синакс (Synaxis) – збори всіх єпископів цієї Церкви. Перед Синаксом відбудеться чергове засідання Священного синоду патріархату.

Читайте також: Названо дату, коли українська церква може отримати томосLoading...
Loading...
Loading...