Новини » Події 31 серпня, 2018, 14:31
Україна в ОБСЄ висловила протест щодо дій Москви проти Сенцова
Олег Сенцов. Фото: Variety
Олег Сенцов. Фото: Variety

Україна на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні висловила рішучий протест діям РФ проти українських політв’язнів.

Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський на засіданні Постійної ради ОБСЄ, текст якої оприлюднений на сайті МЗС.

«Сьогодні ми знову висловлюємо рішучий протест проти неправомірних дій Російської Федерації щодо Олега Сенцова та багатьох інших українських громадян, які стали об’єктами кримінального переслідування з боку російської влади за їх протидію російській окупації Криму», – наголосив він.

Представник України висловив серйозне занепокоєння щодо стану здоров’я Сенцова, який з 14 травня оголосив голодування і стан якого щодня погіршується.

За словами Лоссовського, список українських політичних в’язнів, незаконно утримуваних російською владою, налічує понад 70 прізвищ і постійно зростає.

«Ці особи ніколи не вчиняли жодного злочину і були заарештовані за сфабрикованими звинуваченнями на підставі фальшивих «зізнань», отриманих під тортурами, за допомогою неправдивих показань свідків та підкинутих боєприпасів», – заявив він.

У цьому контексті Лоссовський згадав кримського фермера Володимира Балуха, який виступив проти російської окупації півострова та вивісив прапор України над своїм будинком, за що був засуджений підконтрольним РФ судом у Криму.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Тим часом акції на підтримку Олега Сенцова відбуваються в багатьох містах України і світу.

Російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня.

Сам же режисер заявив, що не проситиме до Путіна про помилування.

Водночас з таким проханням звернулася його матір, однак у Кремлі дали зрозуміти, що випускати Сенцова не збираються.

Росія повинна звільнити Сенцова перш, ніж на її руках буде ще одна смерть, заявили у Держдепі США.

Європейська кіноакадемія закликала оголосити 14 серпня (три місяці від початку його голодування) Днем Олега Сенцова.

21 серпня виповнилося 100 днів з початку безстрокового голодування українського режисера. За цей час

42-річний Сенцов втратив у вазі близько 30 кг. На тлі голодування у нього загострилося хронічне захворювання серця і з’явилися проблеми з печінкою, нирками, почалася анемія, оніміння кінцівок, пульс знизився до 40 ударів на хвилину.

ООН закликала Росію негайно звільнити Олега Сенцова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:23 :05