Новини » Політика 31 серпня, 2018, 19:01
Це поверне РПЦ до реальності, – Клімкін про візит Патріарха Кирила до Константинополя

Рішення Вселенського патріарху Варфоломія щодо надання томосу про автокефалію Української помісної православної церкви змусило РПЦ хоча б частково повернутися до реальності й розпочати діалог із Константинополем.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook глава МЗС України Павло Клімкін.

«Візит Патріарха РПЦ Кирила до Вселенського патріарха Варфоломія викликав помітне занепокоєння в українській медіа-сфері. Воно й зрозуміло, адже однією з головних тем переговорів було надання Константинополем Томосу про автокефалію Української помісної православної церкви. Ясно, що московський гість мав докласти всіх зусиль, аби цьому завадити й зберегти свої позиції в Україні. Але сумніви розвіялися відразу ж після завершення переговорів. Вселенський патріарх повідомив співрозмовника про те, що автокефалія в України буде! І це історична новина, що веде нас до історичної перемоги», – йдеться у повідомлені.

Міністр додав, що надання Томосу про автокефалію Української помісної православної церкви «відповідає і канонам православ’я, і логіці історії».

«Тепер, отже, можемо подивитися на візит Кирила спокійнішим, виваженішим поглядом. По-моєму, це зовсім непогано, що самопроголошений «Третій Рим» трошки перестав надувати щоки й нарешті згадав, хто є Церквою-матір’ю і де знаходиться справжній центр світового православ’я. Схоже, наше справедливе прагнення отримати автокефалію і підтримка Вселенського патріарха Варфоломія таки змусили РПЦ хоча б частково повернутися до реальності й розпочати діалог з Константинополем. А діалог це завжди шанс на нормалізацію ситуації, на відновлення канонічних взаємовідносин. Томос ми обов’язково отримаємо, бо це відповідає і канонам православ’я, і логіці історії», – резюмував міністр.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій під час переговорів з російським патріархом Кирилом повідомив тому, що рішення про українську автокефалію вже прийнято, і вже ведуться відповідні процеси.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 18:49 :44