п'ятниця, 31 серпня, 2018, 16:28 Спорт
Стрибун у висоту Андрій Проценко сьогодні змагатиметься у фіналі «Діамантової ліги – 2018»

Учора, 30 серпня, в Цюріху (Швейцарія) розпочалися фінальні змагання престижної серії «Діамантова ліга – 2018», в якій за нагороди та призові ведуть боротьбу найсильніші легкоатлети планети. А сьогодні, в останній календарний день літа, 31 серпня, турнір продовжиться у бельгійському Брюсселі в рамках одного з найстаріших легкоатлетичних змагань у Європі – Memorial Van Damme.

Змагатимуться у Брюсселі й шестеро українців, серед яких і випускник Львівського державного університету фізичної культури Андрій Проценко, повідомляє ldufk.edu.ua.

Традиційно, у програмі змагань на бігових доріжках та у секторах стадіону короля Бодуена будуть як «діамантові», так і «не діамантові» дисципліни. У перших з них виступить лише один українець. Андрій Проценко буде одним з 12-ти стрибунів у висоту, які поведуть боротьбу за головний приз серії – діамантовий трофей. Серед його суперників, зокрема, діючий чемпіон Європи-2018 німець Матеуш Пржибилко та знаменитий італієць Джанмарко Тамбері.

Звісно, українські вболівальники мають надію по завершенні змагань стрибунів у висоту побачити Андрія щонайменше на п’єдесталі пошани, а при певній долі везіння й на найвищій його сходинці. І їхні сподівання не є безпідставними. Нагадаємо, кілька днів тому Проценко став переможцем турніру в італійському місті Роверето, де підкорив планку на висоті 226 см. Такий же результат показали ще два атлети – кенієць Метью Саве й вище згаданий італієць Джанмарко Тамбері, проте за спробами обоє поступилися українцю.

А в рамках Memorial Van Damme у брюссельський сектор для стрибків у висоту в турнірі жінок вийде українка Оксана Окунєва. На бігових доріжка стадіону короля Бодуена Ольга Ляхова змагатиметься з бігу на 800 метрів. А на старт дистанції 400 метрів з бар’єрами вийдуть відразу три українки – Анна Рижикова, Вікторія Ткачук і Марія Миколенко.

До речі, вчора у Цюріху, в перший день фінальних змагань «Діамантова ліга – 2018» в секторі для стрибків у висоту змагалися жінки. Українка Юлія Левченко стала другою з результатом 194 см. На жаль, усі три її спроби на висоті 197 см виявились невдалими. А переможцем етапу, як і всього сезону, стала Марія Ласіцкене. Результат росіянки, що виступала як нейтральна спортсменка – 197 см. Українки Оксана Окуньова і Катерина Табашник стали п’ятими з результатом 185 см.

У підсумку, Юлія Левченко другий сезон поспіль посіла друге місце у фіналі «Діамантової ліги», а Марія Ласіцкене – знову перша.

2018-11-12 19:40 :16