Новини » Суспільство 31 серпня, 2018, 20:40
Шахтарські профспілки закликали висунути свого кандидата на пост міністра енергетики
ZIK
ZIK

Із 1 вересня заборгованість із виплати заробітної плати шахтарям знову зросте на 530 млн грн.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив голова профспілки гірників України Михайло Волинець.

Голова профспілки, коментуючи ситуацію із заборгованістю із виплати заробітної плати шахтарям, зазначив, що, відповідно до ухваленого ВРУ закону, було додатково виділено з держбюджету 117 млн грн, що дало можливість частково погасити борги.

«Але від завтра, з 1 вересня, заборгованість знову зросте на 530 млн грн. Вона буде становити 560 млн грн. Тому вчора, коли міністр енергетики Ігор Насалик приїхав на шахту «1/3 Новогродівська», шахтарі зустріли його протестами, і він звідти втікав через технічний проїзд. А для нього шахтарі приготували яйця і борошно. Заборгованість із зарплати там сьогодні становить 132 млн грн, ще не виплачено за 2015 рік майже 35 млн грн, і заборгованість зросте майже до 220 млн грн із завтрашнього дня. Ситуація надзвичайно складна», – наголосив Михайло Волинець.

Голова профспілки гірників України розповів про спілкування із представниками міжнародних організацій щодо проблем українських шахтарів і порушення їхніх прав: «Коли людям не платять зарплату за їхню роботу, це прирівнюється до рабства».

Михайло Волинець також зауважив, що для охорони праці на шахтах у бюджеті на цей рік було передбачено кошти у сумі 100 млн грн, проте міністр Насалик скерував ці кошти на виплати боргів із зарплат. Голова профспілки повідомив, що уклав договір із адвокатською конторою та судитиметься із міністром через таке рішення.

Народний депутат Сергій Шахов заявив, що потрібно негайно збирати всіх профспілкових лідерів, народних депутатів за круглий стіл, створювати комісію з перевірки та аудиту модернізації державних шахт.

«А також профспілки повинні вирішити між собою, хто буде наступним міністром. Насалика треба відсторонити і розслідувати. Це кримінальний злочин, коли вони не виплачували заробітну плату навіть день, а тут – п’ять місяців і ще й заборгованість за 2015, 2016, 2017 рр.», – заявив депутат і наголосив, що міністр Насалик повинен понести відповідальність.

Натомість, вважає Сергій Шахов, профспілки повинні висунути свою кандидатуру на пост очільника цього відомства.

Нагадаємо, 13 липня народні депутати підтримали у першому читанні проект закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі, що дозволяє погасити борги перед шахтарями. Йдеться про законопроект № 8362.

Раніше перед ВРУ відбулися масові акції протесту за участю шахтарів, під час яких сталися сутички із правоохоронцями.

17 серпня Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», прийнятий Парламентом 13 липня 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 05:57 :05