п'ятниця, 31 серпня, 2018, 15:08 Економіка
Сазонов: Україна поступово витісняє Росію з ядерної енергетики

Україна вже на 50% зменшила залежність у ядерній енергетиці від Росії, а через кілька років зможе остаточно відмовимося від поставок з РФ.

Таку думку висловив політолог Кирило Сазонов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Протягом усіх попередніх років Україна купувала російські ТВЕЛи, відтак 100 відсотків ядерної енергетики країни залежало від Росії. Але в 2014 році було прийняте рішення поступово відмовлятися від закупівлі в Росії, і наразі ми фактичну половину палива закуповуємо в США та Швеції. Я припускаю, пройде ще кілька років, і ми остаточно відмовимося від російських поставок», – підкреслив Кирило Сазонов.

Відтак, додає політолог, залишиться вирішити питання із власним видобутком вугілля для енергетики. Адже на ринку антрациту Росія займає досить впевнені позиції, що не співпадає з інтересами України.

«Наразі блоки українських ТЕС переводять на вугілля марки «Г», яке видобувається в Україні та Польщі. Тому, якщо держава інвестуватиме у розвиток шахт, то цілком зможе забезпечити себе самостійно. Якщо ж іще вдасться передати інвесторам українські родовища газу для видобутку, то можна частково посунути Росію навіть з газового ринку», – запевнив Кирило Сазонов.

Як повідомлялося, енергетичний експерт Андрій Герус заявив, що в Україну так і не завезено жодної тонни вугілля з Роттердаму. За його словами, це означає, що 15-20 доларів за тонну вугілля є якраз завищенням ціни на 20%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 22:51 :38