Новини » Суспільство 31 серпня, 2018, 20:10
Сакен Аймурзаєв розповів про деталі зустрічі Варфоломія і Кирила у Стамбулі
ZIK
ZIK

Що стосується Константинопольської церкви, виступав патріарх Еммануїл, а це дуже близький до патріарха Варфоломія ієрарх, який вирізняється лояльністю до Москви. Я закликаю усіх прислухатися до його заяви. Там важливе кожне слово, адже він повідомив, що рішення Вселенського патріархату, яке дозволить побороти розкол в українській церкві, прийнято.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час включення заявив журналіст Сакен Аймурзаєв.

Як повідомлялося, у п’ятницю в Стамбулі пройшла зустріч Вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом.

Журналіст Сакен Аймурзаєв розповів, що зустріч патріархів була дуже теплою і дружньою. З його слів, після зустрічі відчувається «обережний оптимізм». Окрім цього Аймурзаєв розповів, що говорив патріарх Кирило про автокефалію Української православної церкви:

«Після зустрічі він мені сказав, що все пройшло добре. А вже в аеропорту патріарх Кирило дав пояснення і сказав, що з моменту останньої зустрічі з Варфоломієм дуже багато чого змінилося, змінився і світ. Але я б закликав не надто насміхатися над Кирилом, адже більшу частину свого життя він не був патріархом тієї Росії, яка зараз веде війну з Україною. Він людина розумна», – зазначив журналіст.

Водночас Аймурзаєв зауважив, що заява митрополита Еммануїла говорить про те, що рішення про подолання розколу в українській церкві вже прийнято.

«Що стосується Константинопольської церкви, виступав патріарх Еммануїл, а це дуже близький до патріарха Варфоломія ієрарх, який вирізняється лояльністю до Москви. Тому, навіть якщо такий ієрарх, який із самого початку добре ставився до Росії, повідомив, що Вселенський патріархат прийняв рішення розглянути усі способи, де може бути проголошено автокефалію Української православної церкви, то ми можемо говорити про те, що рішення, яке дозволить побороти розкол в українській церкві, прийнято», – вважає журналіст.

Аймурзаєв закликав людей «не бігти у Бориспіль і не чекати там Кирила з грамотою про томос».

«Не треба цього робити. Також не треба ворожити, а хто буде патріархом. Поки що не в цьому справа. Справа в тому, що шлях України до незалежної церкви не зупинити. Мені здається, що і патріарх Кирило сьогодні це зрозумів», – додав журналіст.

Сакен Аймурзаєв також відповів на питання ведучого, коли ж Україні очікувати томос про автокефалію:

«Якщо говорити про часові рамки, то завтра ввечері у Стамбулі розпочнеться синод Константинопольської церкви. Це зустріч єпископів з усього світу. Протягом трьох  днів вони будуть обговорювати нагальні питання церков. Одним із головних питань буде українська автокефалія. Тому якщо єпископи з усього світу, які належать до Константинопольської церкви, домовляться, а на це є великі шанси, то кінцеве рішення по Україні може бути прийнято. Можливо, таке рішення вже є, але нам про це не кажуть.

Якщо ж ні – це рішення буде проголошено в першій половині жовтня, коли відбудеться чергове засідання синоду Константинопольської церкви», – повідомив Аймурзаєв.

Журналіст наголосив, що українці не повинні зараз відволікатися на питання власництва лавр, бо це те, чого найбільше у цій ситуації хоче Москва – щоб Україна розкололась.

Нагадаємо, в п’ятницю у Стамбулі пройшла зустріч Вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом. Вони обговорили питання Української церкви. Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію. Глава міністерства зовнішніх справ України Павло Клімкін зазначає, що РПЦ має перейти від пропаганди до серйозної розмови.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 02:24 :39