п'ятниця, 31 серпня, 2018, 11:19 Економіка
«Рейдерство реформи»: Нові ДБН заблоковано через суд. Що не так?
ns-plus.com.ua
ns-plus.com.ua

Нові ДБН, які мали вступити у силу з 1 вересня 2018 року, заблокували через суд. Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов ландшафтної компанії про призупинення дії наказу Мінрегіону «Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Отже нові ДБН, відповідно до яких забудовники змушені були б будувати комфортніше житло, відтермінували на невизначений час.

У Мінрегіоні зреагували на призупинення нових ДБН, назвавши це «рейдерством реформи будівельної галузі».

«Ми розуміли, що це не просто, і опір буде! Сьогодні це стало очевидним!», – прокоментував віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку та будівництва України Геннадій Зубко у Фейсбуці.

Зубко нагадав, що нові ДБН розроблялися з метою поліпшення безпеки і комфорту громадян, усунення усіх недоліків у будівельних нормах, які існували ще з радянських часів.

«Цей ДБН не переглядався з 2002 року. Ми залучили до розробки нового ДБН профільних експертів, архітекторів та проектантів, будівельників та громадських активістів. Провели безліч відкритих обговорень, врахували пропозиції всіх учасників та громадськості. Він пройшов перевірку базової організації та погоджений з усіма органами влади.

Від всієї нашої команди та експертів ми чули одне: стару ситуацію залишати більше неможливо! Тому що, висотність і щільність забудов повинна мати чітке обмеження, і нашим новим ДБН ми ввели «блакитну лінію». Зелені території мають бути збережені, і ми ввели «зелену лінію». Ми посилили норми з безбар’єрності та доступності, посилили умови безпеки громадян, передбачили обов’язковість будівництва дитсадків та шкіл; вдосконалили систему дорожнього руху; упорядкували паркування. Та ще багато всього, що вже на стадії планування та проектування має забезпечити комфортне проживання для людей.

Після опублікування 23 квітня 2018 року Наказу Мінрегіону про затвердження ДБН, для всіх зацікавлених сторін було 90 днів, протягом яких вони мали можливість отримати необхідні роз’яснення, процедурно підготуватись до набрання чинності», – додав віце-прем’єр.

Мотивами судової атаки у Мінрегіоні вважають відтермінувати вступ в дію нового ДБН. До всього, суд застосував спрощене провадження, провівши засідання у закритому режимі, що, як зазначають у міністерстві, не дало можливості відстояти позицію Мінрегіону, розробників ДБН та громадськості.

У відповідь Мінрегіон підготував подання до суду про проведення розгляду справи у відкритому режимі, також подав клопотання щодо скасування ухвали про забезпечення позову.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе назвав нові ДБН революційними для України і такими, що мають припинити хаотичну забудову українських міст та зробити їх гармонійними для проживання.

У нових ДБН міститься понад 50 суттєвих змін, зокрема введено:

 • обмеження висотності забудови у містах – нове поняття «блакитні лінії»;
 • обмеження забудови у зелених зонах – нове поняття «зелені лінії», які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;
 • обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;
 • обов’язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку та спорту;
 • обов’язкове забезпечення безбар’єрного доступу.

«Ті, хто виступає проти вступу в дію нових ДБН щодо планування і забудови територій, просто хочуть зняти з себе всю відповідальність за формування гармонійного простору із зеленими зонами і всією необхідною для комфорту інфраструктурою. Тому для наших міст і є типовою картина, коли впритул одна до одної будуються величезні багатоповерхівки, відсутні зелені зони та благоустрій територій, катастрофічно не вистачає соціальної інфраструктури. Правда на нашому боці! І ми будемо відстоювати нашу правоту», – наголосив Парцхаладзе.

ДБН «Планування і забудова територій» були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року. За останній рік активної роботи над новими нормами було проведено понад 80 відкритих круглих столів, де за участю експертів галузі, архітекторів, будівельників, представників місцевих органів влади, понад 70 громадських організацій і активістів обговорювалися ключові питання майбутнього документу.

Разом з тим, нові ДБН «Планування і забудова територій» були узгоджені відповідно до процедур з усіма центральними органами влади та громадськими організаціями, підтримані місцевими органами влади та громадськістю. Крім цього, відповідно до процедури, документ пройшов незалежну перевірку іншої базової організації.

Після затвердження нових ДБН 23 квітня 2018 року протягом більш ніж трьох місяців вони були оприлюднені для ознайомлення на сайті Міністерства, про що було повідомлено у публічному просторі.

Як зауважив Парцхаладзе, одночасно в окружному адмінсуді Києва розглядалося два абсолютно однакових позови від різних осіб з проханням визнати протиправним та недієвим наказ Мінрегіону. При цьому цікаво те, що один суддя задовільнив заяву про забезпечення адміністративного позову, а інший – відмовив у задоволенні заяви.

Як відомо, проблеми із забудовами відчувають мешканці чи не кожного великого міста в Україні. Величезні багатоповерхівки ростуть, як гриби після дощу, при цьому відсутні зелені зони, бракує соціальної інфраструктури, існує повний хаос із паркуванням. Такою є типова картина житлового масиву у багатьох обласних центрах. Причина – недосконалість і невиконання будівельних норм самими будівельними компаніями. Змінити ситуацію обіцяють завдяки оновленим ДБН. Те, що їх заблокували через суд, може свідчити, що новації дуже не на руку забудовникам.

Пропонуємо переглянути, які саме зміни пропонуються новими ДБН, порівняно із тим, що є зараз. Інформація взята із презентації на сайті Мінрегіону.

 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>
 • <nbsp;>

 

Наталія Шутка,
IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 18:02 :35