Новини » Політика 31 серпня, 2018, 8:57
Не надавати Україні томос просить Варфоломія сербський патріарх Іриней

Патріарх Сербської православної церкви Іриней застерігає вселенського патріарха Варфоломія від втручання в українські церковні питання, як і в македонські та чорногорські.

У листі Іриней переконує, що тільки Російська Церква має канонічне та історичне право на церковну організацію в Україні, повідомляє Балканський оглядач.

Уривки з листа оприлюднило грецьке релігійне агентство «Romfea», а також поширили інші ЗМІ.

Зазначається, що причиною для відправлення цього листа сербський патріарх називає «турботу СПЦ про єдність Православної Церкви» після втручання Вселенського патріархату в Україні з імовірним наданням томосу – автокефалії – місцевій церкві.

Іриней зауважив, що «єресь етнофілетизму» є одним із найбільших зол сучасного православ’я.

Він вважає, що вселенський патріархат, втручаючись у справи церкви в Україні «проти волі Російської православної церкви», прямує до впровадження нових параметрів і «згубної діяльності» в православ’ї, – і такі саме плани є і для «Македонської православної церкви».

Надання автокефалії церкві в Україні сербський патріарх описує як «дуже ризикований, навіть катастрофічний» акт для єдності Святого Православ’я, а УПЦ КП називає розкольниками.

Таке рішення, на думку автора листа, буде означати ще й небратерську позицію до Російської Церкви.

Іриней зрівнює «лідерів розколу Чорногорії і України» та вважає, що, як і в Македонії, «ситуація в Чорногорії пов’язана з Україною».

Македонські ЗМІ пишуть, що «сербський Патріарх своїм скандальним листом поставив себе на місце судді Вселенського Патріарху».

Нагадаємо, у День Незалежності Порошенко розмовляв зі Вселенським патріархом про томос.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 22:34 :22