Новини » Регіони 31 серпня, 2018, 10:21
На Рівненщині оприлюднили результати моніторингу якості питної води

Фахівці Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр» оприлюднили результати моніторингу якості питної води за підсумками першого півріччя 2018 року.

Про це інформує власкор IA ZIK.

За результатами проведеного моніторингу якості питної води, яку вживає населення Рівненської області із мереж централізованих господарсько-питних водопроводів встановлено, що 31,5% досліджених проб не відповідали нормативним значенням за санітарно-хімічними показниками, за мікробіологічними – 10,8%.

За І півріччя 2018 року найбільша кількість проб води з мереж централізованих водопроводів (після очищення), що не відповідали санітарним нормам за мікробіологічними показниками виявлено у Гощанському – 35,2%, Острозькому – 18,8%, Здолбунівському – 15,3%, Корецькому – 14,3% районах. За санітарно-хімічними показниками найбільша невідповідність питної води спостерігається в Сарненському – 81,8%, Корецькому – 78,0%, та Дубровицькому – 59,9% районах.

На високий відсоток невідповідності питної води з централізованих водопроводів, як вважають фахівці Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр», впливають незадовільний стан фізично зношених мереж та споруд, низька якість їх обслуговування, відсутність установок для знезараження та знезалізнення питної води. Висока ймовірність забруднення самого підземного водоносного горизонту нечистотами внаслідок людської діяльності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 11:21 :28