Новини » Львів 31 серпня, 2018, 12:52
Міськрада погодила ЛОДА будівництво пам’ятника героям ЗУНР і зводить свій
Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

Виконавчий комітет Львівської міськради сьогодні, 31 серпня, затвердив Львівській обласній державній адміністрації містобудівні умови та обмеження на проектування та будівництво пам’ятника героям ЗУНР та УГА на вул. Огієнка, 1−3. При цьому у мерії нагадали, що місто вже зводить свій пам’ятник – у цьому ж кварталі, на вул. Городоцькій.

Пам’ятник, що зводитиме ЛОДА, розташується на перетині вул. Листопадового Чину та вул. І. Огієнка.

«Ця територія – це частина Залізничної лікарні, і парковий сад виходить на вул. Листопадового Чину. Відповідно така була подана ініціаторами цього пам’ятника логіка приналежності до Листопадового Чину. Цей сад сформований у кінці 19 ст. Це був палац графа Голуховського, намісника провінції Галичини і Лодомерії», – зазначив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

Він наголосив, що обласні чиновники до проведення конкурсу ані управління архітектури, ані управління культури міськради не запрошували.

Як зазначив Чаплінський, те, що пам’ятник буде стояти на куті паркового саду – це не зовсім грамотне рішення. Втім, виконком ініціативу ЛОДА підтримав.

Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

При цьому мер Андрій Садовий поспішив нагадати, що міська рада також встановить скульптурну композицію до 100-річчя ЗУНРу у цьому ж кварталі – на вул. Городоцькій, 40. Усередині серпня на цій території уже розпочалися підготовчі роботи до встановлення пам’ятника та реконструкції площі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 19:57 :42