п'ятниця, 31 серпня, 2018, 21:59 Суспільство
Міносвіти обіцяє: першачки отримають свої підручники до жовтня, десятикласники – у листопаді
ZIK
ZIK

До першого вересня не встигли надрукувати аж 18 мільйонів підручників. У Міносвіти виправдовуються: усе сталося з вини поліграфічних центрів, яким доручили друк. На понеділок же вчителі обіцяють роздрукувати допоміжний матеріал тим, кому підручників не вистачає. До того ж ще частина старшокласників користуватиметься електронними версіями навчальних книг.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Стоси старих шкільних підручників в одній із київських шкіл уже мали би відправити на макулатуру. Та, кажуть, добре, що не встигли, бо за кілька днів до вересня їх приголомшили: нових підручників ще не надрукували.

«Думаю, що це проблема не тільки для нашого закладу, а й для всіх інших. Все ж таки я вважаю першочергово намагалися забезпечити матеріалами перші класи, тому що вони починають навчатися за «Новою українською школою», – каже директор закладу Рузанна Соломаха.

Підручників ще не надрукували для першачків, п’ятикласників і для десятого класу. Всі вони мали отримати книжки за новою програмою. У Міністерстві пояснюють: так сталося, бо видавництва через суди блокують друк підручників. У тих, які надруковані, експертна комісія виявила плагіат і помилки.

Та це не єдина морока. Поліграфічні центри не встигли виконати замовлень. Усього планували отримати 18 мільйонів примірників. Проте інститут, який здійснює експертизу матеріалу, дозволив друкувати книжки з помилками і радянським матеріалом. Цю установу вже пообіцяли ліквідувати на початку вересня.

На понеділок учителі вже роздруковують допоміжний матеріал тим, кому підручників не вистачає. Ще дехто із старшокласників користуватиметься електронними версіями.

«У нас є учнівські зошити, маємо електронні версії матеріалу. Так будемо навчатися, поки діждемося, поки нам надрукують книги», – зазначає учитель Євгенія Куликова.

Дехто з батьків здавав гроші на навчальні зошити. На все про все приблизно витратили три сотні гривень.

«Можливо, матеріали будуть через два тижні, але точно не відомо. Ще є інформація, що надійдуть аж у жовтні. Наразі чекаємо, але ми закупили друковані зошити, тож, думаю, розпочнемо навчання за ними», – каже мама першокласника Ірина Бутенко.

Тим часом у Міністерстві освіти запевняють: підручники для 1-го та 5-го класів надрукують до початку жовтня. Десятикласникам – у листопаді, бо їм треба більше книг. Наразі всі електронні версії підручників можна знайти на сайті Міносвіти.

Як повідомлялось раніше, міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що всіх співробітників Інституту модернізації змісту освіти, який відповідає за друк підручників, планують звільнити та провести повторні конкурси на посади.

Альона Гулай, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 04:02 :40