п'ятниця, 31 серпня, 2018, 15:48 Політика
Львівська ОДА разом з Громадською радою стали на захист українського історика в Польщі
Фото: loda.gov.ua
Фото: loda.gov.ua

Сьогодні, 30 серпня, відбулося засідання правління Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації, на якому було прийнято спільне звернення Львівської ОДА та Громадської ради при ОДА до Міністерства закордонних справ України щодо підтримки українського історика, голови Українського співтовариства в Любліні, співголови Спільної комісії уряду та нацменшин Республіки Польща Григорія Купріяновича.

Про це ІА ZIK повідомили сьогодні у прес-службі облдержадміністрації.

Нагадаємо, 8 липня 2018 року за участю Президента України Петра Порошенка, Посла України в Республіці Польща Олега Дещиці та близько двох тисяч українців відбулися жалобні заходи задля увічнення пам’яті українських жертв, яких 10 березня 1944 року цілеспрямовано винищили бойовики польських підпільних формувань (Армії крайової та Батальйонів хлопських) у селі Сагрині на Холмщині (нині – Грубешівського повіту Люблінського воєводства, Республіка Польща). За різними даними, кількість загиблих унаслідок цього злочину становить від 800 до 1240 осіб, 70% із яких були жінки та діти. Причому, у цьому населеному пункті не було жодного підрозділу УПА, задля боротьби з яким начебто й напали на українське село.

Траурне віче відбувалося паралельно із заходами, присвяченими жертвам Волинської трагедії 1943 року, участь у яких на території України брав Президент Республіки Польща Анджей Дуда. Під час віче у Сагрині виступив доктор Григорій Купріянович. Промова історика викликала вкрай неприйнятну реакцію люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, який, за словами Ореста Лопати, дописувача видання українців у Польщі «Наше слово», оголосивши війну голові Українського товариства в Любліні, «у символічний спосіб приєднався до гібридної війни проти українців». 9 липня Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав заяву до прокуратури на Григорія Купріяновича. Окружна прокуратура у Замості передала справу до Інституту національної пам’яті. Однак прокурор Комісії з питань кримінального переслідування злочинів проти польського народу Люблінського відділення Інституту національної пам’яті Польщі (ІНП) виніс рішення про відмову розслідувати справу і повернув її на розгляд прокуратури. Натомість 30 серпня Григорія Купріяновича виключили з Комітету захисту пам’яті боротьби і мучеництва, який діє при відділення Інституту національної пам’яті Польщі у Любліні.

Припинити переслідування історика неодноразово закликав голова МЗС України Павло Клімкін, а також наукові організації та громадськість.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 13:48 :52