п'ятниця, 31 серпня, 2018, 21:47 Київ
«Київводоканал»: інформацією про потрійну концентрацію хлору хочуть дестабілізувати ситуацію в місті
ZIK
ZIK

За лічені години інтернет-мережі облетів «комунальний фейк» про те, що воду в київських кранах нібито прохлорували потрійною концентрацією. Через це її не можна ані пити, ані взагалі використовувати навіть для вмивання. Комунальники ж переконані: такими повідомленнями хтось навмисне хоче дестабілізувати ситуацію у місті.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Інформація про промивання столичних мереж хлором із потрійною концентрацією облетіла інтернет миттєво. Вже за кілька годин повідомлення такого змісту розповсюдили сотні киян.

«У п’ятницю з 9:00 ранку до понеділка включно вода з крану буде надходити з потрійною дозою хлору. Таким чином проводиться чистка труб. Цю воду не варто використовувати навіть для купання. Після чистки треба буде злити трохи води. Сьогодні в адміністрації зібралась комісія і надзвичайники розповідали про це. Ситуація з якістю води в місті – катастрофічна», – писали у повідомленнях.

Стурбовані кияни одразу почали бити на сполох і попереджати про можливу небезпеку сусідів. Таким чином поінформували і Маргариту, втім дівчина піддала почуте сумніву.

«Я про це дізналася від сусідки, їй хтось подзвонив і сказав таке. Я шукала інформацію в мережі, але поки не знаю, чи це правда, чи це чиясь така буйна фантазія», – каже Маргарита.

За півдоби фейк розлетівся й по інших містах: підхопили новину і в Одесі, Миколаєві та Харкові. Столичні представники водоканалу та надзвичайники спростовують інформацію, запевняючи, що причин для паніки немає, а додаткових хлорувань не проводили.

«Жодних позаштатних ситуацій у Києві немає», – переконував головний інженер ПАТ «Київводоканал» Володимир Костюк.

Промивка ж водопровідних мереж – обов’язкова профілактична процедура. Втім відбувається виключно за графіком і з попередженням всіх мешканців, чиї будинки потрапляють у зону чистки. Крім того надзвичайники зазначають: побоювання щодо якості води у Києві також безпідставні.

«На сьогодні питна вода в мережі відповідає вимогам державних санітарних норм», – розповідає заступник керівника управління Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко.

У водоканалі ж поширений напередодні фейк пояснюють намаганнями дестабілізувати ситуацію в місті та просять киян не піддаватися паніці.

До слова, те, що питна вода, яка тече із київських кранів, придатна для вживання, підтвердила також програма «Злий дім» на телеканалі ZIK. Тоді журналісти відвезли зразки рідини на експертизу до незалежного центру. Виявилось, що зразок води відповідає усім припустимим нормам.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 04:17 :06