п'ятниця, 31 серпня, 2018, 15:43 Економіка
Фінансовий аналітик розвіяв міф про 50 гривень за долар
ZIK
ZIK

На ринках низки держав, що розвиваються, сьогодні ми спостерігаємо кризу. Але Україна має усі шанси посилити свої економічні позиції у ІІІ кварталі цього року. Відтак, усі «лякалки» про 50 гривень за долар є лише політичними заявами і не мають нічого спільного із економікою.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив член виконкому українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.

Він розповів: перше півріччя 2018-го Україна завершила із від’ємним торгівельним сальдо, воно склало близько 625 мільйонів. До того ж, останнім часом відбуваються і кризи на ринках держав, що розвиваються, зокрема – у Туреччині.

«Також вчора дуже сильно послабилось аргентинське песо. Центральний банк цієї держави був змушений підняти облікову ставку із 45%до 60% річних. Для них це високий показник. Окрім того, бачимо і послаблення рубля у РФ», – зазначив Шапран.

За його словами, звичайно, ці всі процеси прямо на нас не відбиваються, однак здійснюють вплив через товарні позиції. Тому й бачимо поступове послаблення гривні.

«Та бачимо, що Нацбанк збиває волатильність цього курсу, щоб не було випадків, коли сьогодні долар коштує 29 гривень, завтра – 28, а після завтра взагалі – 27. Адже це не сподобається ані бізнесу, ані населенню. Тож зараз відбувається така собі м’яка девальвація», – наголосив фінансовий аналітик.

Та водночас він переконаний: для держави ситуація на світових ринках у третьому кварталі 2018 року буде кращою, ніж ми мали минулого року у цей ж період і навіть, ніж у другому кварталі 2018-го.

«Ціни на зернові будуть вищими, ніж минулого року. Цього товару ми збираємо орієнтовно 60 млн. тонн», – зауважив Шапран.

Тому, на його думку, зараз не має факторів, які б призвели до катастрофічних наслідків для української економіки.

«Коли говорять про курс у 40, або 50 гривень за долар – це вже якісь політичні прогнози, це не зі сфери економіки», – наголосив експерт.

Читайте також: Курс долара: як зросте валюта до 2020 року

Однак, все ж він підкреслив: нам потрібно провести рефінансування боргів. Згідно позик, у наступні роки державі треба буде віддавати по 5-6 мільярдів доларів щорічно. Відтак, щоб це зробити «цивілізовано», потрібно уже після наступного ймовірного траншу МВФ «випускати нові борги» та погашати старі.

«Це стандартна процедура для усіх ринків, що розвиваються із «сміттєвим» рейтингом. Тут немає нічого поганого. За весь час незалежності Україна ніколи не мала рейтингу інвестиційного рівня за міжнародною шкалою. Це процедура, із якою обізнане Міністерство фінансів», – переконаний Шапран.

До того ж, за його словами, у недавно ухваленій стратегії Мінфіну щодо реформування управління держборгом, помітно, що відомство вже має певну підготовку для того, щоб рефінансувати борги.

«Ймовірно, якщо на зовнішніх ринках залишатиметься така добра для нас кон'юнктура, зможемо навіть побачити укріплення гривні», – припустив Віталій Шапран.

Як повідомлялось, сьогодні 31 серпня, Нацбанк послабив офіційний курс гривні на 16 копійок – до 28,2794 грн за долар. Окрім того, 29-30серпня для підтримки гривні НБУ продав 115 мільйонів доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 22:52 :16