Новини » Політика 31 серпня, 2018, 18:10
Директор Фонду Блейзера пояснив, із чим пов’язані «системні пробуксовки» української економіки
ZIK
ZIK

Україна нині є найбіднішою у Європі, й такі «системні пробуксовки» пов’язані з олігархічною моделлю економіки. Якщо в Україні не змінять економічний курс, системних змін не відбудеться.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час включення заявив директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

Олег Устенко зауважив, що Україна нині є найбіднішою в Європі. З його слів, якщо порівняти економіку України та Польщі, з 1997 року польська економіка зросла вдвічі, а в нашій країні – лише на 20%. Такі «системні пробуксовки» експерт пов’язує з олігархічною моделлю економіки, яка була створена давно. З його слів, нині олігархи намагаються законсервувати ситуацію в такій системі координат, яка існує зараз, блокуючи рух країни до кращого. Гість програми зауважив, що жоден з українських олігархів не зробив якогось «прориву», натомість вони працюють із сировиною, заходячи у такі галузі, як АПК, металургія, хімічне виробництво.

Олег Устенко пояснив, на якому «роздоріжжі» нині опинилася українська еліта. «В них є альтернатива: чекати, поки заробіток буде повільно знижуватися, але при цьому вартість активів, які є у них на руках, теж буде знижуватися, і вони будуть рухатися вниз у світовому рейтингу «Форбс»; або ж намагатися стимулювати реформи тут, але тоді вони втратять можливості для свого колосального заробітку, проте вартість активів може зрости», – зазначив експерт.

Олег Устенко звернув увагу на прямі іноземні інвестиції, які цього року становлять лише 2,5 млрд дол., що є на рівні 2004 року.

«Але топ-5 мільярдерів України дуже активно інвестують, але не тут, на жаль… Це означає, що ця група людей буде чинити супротив всім позитивним змінам», – наголосив директор Фонду Блейзера.

Олег Устенко зауважив, що допоки в Україні не змінять економічний курс, змін не відбудеться.

Нагадаємо, за даними видання «Новое время», топ-10 найвпливовіших людей України очолив чинний Президент Петро Порошенко, другий у рейтингу – власник компаній SCМ, найбагатша людина України Ринат Ахметов, третім став голова МВС Арсен Аваков, голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, власник фінансово-промислової групи «Приват» Ігор Коломойський, очільник уряду Володимир Гройсман, власник і виконавчий директор компанії «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк, бізнесмен Віктор Пінчук, секретар РНБО Олександр Турчинов, директор НАБУ Артем Ситник.

Додамо, попри воєнний конфлікт, торік РФ стала найбільшим українським інвестором. Вона надала 1,6 мільярда доларів, більшість з яких пішли на підтримку російських банків в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 19:27 :55