п'ятниця, 31 серпня, 2018, 13:05 Суспільство
Чемерис: Питання автокефалії для УПЦ не має жодного стосунку до християнства
ZIK
ZIK

Підняття питання про автокефалію Української православної церкви найвищими посадовими особами держави свідчить, що таке бажання продиктоване виключно політичними мотивами. Для Порошенка зараз дуже важливо сконсолідувати навколо себе політичний електорат, адже лише це дасть йому можливість вийти у другий тур майбутніх виборів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив колишнійправозахисник Володимир Чемерис.

Він підкреслив: те, що питання про Автокефальну Помісну церкву було піднято Президентом та підтримано парламентом, свідчить, що ця тема є політичною. Тож, на його думку, там немає нічого спільного із християнством.

«На початку 90-х, тільки-но Україна виборола Незалежність, ми також піднімали це питання. Але тоді йшлося про те, що воно має бути вирішене виключно всередині церкви», – розповів Чемерис.

Втручання ж у цю тему найвищих посадовців держави, за його словами, означає, що повернення до цього питання саме зараз є вигідне політикам. Зокрема, це надзвичайно важливо для Президента Порошенка.

«Зараз Президент фантомує різними ініціативами. Їх дуже багато: зміни до Конституції щодо вступу в ЄС і НАТО, які, насправді, не приведуть до цього, а гасло «Армія, віра, мова» мені нагадує «Православ’я, самодержавство, народність», – зауважив правозахисник.

Тож він підкреслив: усе це лише «передвиборчі речі». Однак, вони роблять свою справу.

«Навіть люди правоконсервативних поглядів, які не збирались голосувати за Порошенка, після цих ініціатив почали заявляти, що Президент йде вірним шляхом. Не знаю, чи у підсумку вони проголосують за нього, та для Порошенка зараз надзвичайно важливо сконсолідувати правий електорат навколо себе. Адже лише це дасть йому можливість вийти у другий тур», – переконаний Чемерис.

Тому, за його словами, і було підняте питання про автокефальну церкву. Однак, це суперечить положенням Конституції про невтручання держави в церковні справи.

«Так, раніше, у часи Середньовіччя, саме глави держав займались цим. Наприклад, свого часу Литовськй князь попросив Константинопольський патріархат прислати митрополита до Києва. Та це називається «цезаропопізм» – держава хоче зробити церкву своїм інструментом, за допомогою якого можна керувати країною», – вважає експерт.

Окрім того, він наголосив: зараз бачимо, як питання автокефалії використовується саме Президентом. Мовляв, про це говорили не лише за Ющенко, а й в часи президентства Кучми і Кравчука, однак те, що це питання піднімається у нинішньому його вигляді, свідчить про політичний підтекст.

Як повідомлялось, Патріарх Сербської православної церкви Іриней написав листа до вселенського патріарха Варфоломія, у якому «застеріг від втручання» в українські церковні питання, як і в македонські та чорногорські.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 23:02 :23