Новини » Світ 31 серпня, 2018, 17:57
Археологи виявили унікальну маску правителя царства майя
Фото: dailymail.co.uk
Фото: dailymail.co.uk

Археологи знайшли маску, яка зображує обличчя правителя Баакульського царства майя зі столицею в Лакам-Ха (Паленке) Пакаля Великого (603-683). Пам’ятка, що належить до VII століття, є унікальною, оскільки зображає правителя у похилому віці – зі зморшками на обличчі.

Про це повідомляє Dailymail.

Пакаль Великий зайняв престол у 615 році у віці 12 років і правив Паленке впродовж наступних 68 років. Він є рекордсменом щодо довголіття правління в історії Нового світу та посідає 31 сходинку за цим показником у всесвітній історії. Його рекорд правління побив щойно у 1493 р. князь Штірії та Каринтії Фридерик, який пізніше правив під іменем Фрідріха III – імператора Священної Римської імперії.

Маску, вкриту стюком, довжиною 20 см знайшли під час огляду системи дренажу в храмі Паленке. Поруч неї виявили керамічні фігурки, оздоблені кістки та залишки тварин. Експерти припускають, що це були жертви, принесені під час будівництва храму.

Пакаль Великий спричинився до посилення та розквіту своєї держави, розширення її кордонів. За часів його правління з’явилися найбільш досконалі приклади архітектури майя.

Близько 200 років тому в Паленке відкрили Храм Написів – найбільшу мезоамериканську ступінчасту піраміду. З самого початку були припущення, що вона була могилою Пакаля Великого. Його тіло вдалося виявити щойно у 1950-х роках. Воно було поховане у розкішно прикрашеному саркофазі з зображенням правителя. Всередині був добре збережений скелет і нефритова посмертна маска, очі якої були виготовлені з перламутру і обсидіану. При вході в склеп знайшли п’ять скелетів. Вони були, ймовірно, жертвами, які відправили супроводжувати Пакала у потойбіччі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:44 :16