Новини » Політика 31 серпня, 2018, 14:14
Активіст: Склад ЦВК залишається таким, яким його сформувала ще команда Януковича
ZIK
ZIK

Петро Порошенка зараз є дуже непопулярним політиком, а тому переобиратися на другий президентський термін йому буде дуже складно. Відтак Михайло Охендовський – це найбільш надійна людина для чинної влади.

На цьому наголосив громадський діяч Іван Лозовий у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Безумовно, депутати розглядатимуть питання оновлення Центрвиборчкому, утім цей процес буде дуже важким. Адже досі склад ЦВК залишається таким же, яким був ще за часів Януковича. Насправді, пояснити це дуже просто: Петро Порошенка зараз є дуже непопулярним політиком, а тому переобиратися на другий президентський термін йому буде дуже складно. Його союзники, тобто більшість у Верховній Раді із БПП і «Народного фронту», прекрасно розуміють, що останньою підстраховкою на виборах залишається тільки ЦВК», – пояснив Іван Лозовий.

Він зауважив, що навіть незважаючи не те, що пропонований новий склад ЦВК є досить провладним, утім все одно є вагома причина, чому його не змінюють навіть на своїх людей.

«Михайло Охендовський – це найбільш надійна людина для чинної влади. Це молодий «Ківалов, підрахуй», який винесе будь-яке незаконне, нелегітимне й неправдиве рішення», – заявив Лозовий.

Громадський активіст підкреслив, що протягом минулої сесії Верховна Рада вирішувала будь-які питання та псевдореформи, тоді як нагальні проблеми, такі як оновлення ЦВК та виборчого законодавства – проігнорувала.

«У нас залишається дуже мало часу, щоб змінити виборче законодавство. Адже за один рік до виборів вносити будь-які зміни вже не можна. Тобто, у нас, фактично, є тільки два місяці, щоб змінити закон про вибори. Як міжнародні, так і українські експерти й аналітики погоджуються з тим, що треба вводити  відкриті виборчі списки. Ця система не гарантує абсолютно прозорі вибори, але найкраща із тих, що є», – впевнений Іван Лозовий.

Також активіст анонсував великий протест 6 вересня у Києві з метою тиску на владу, щоб проштовхнути виборчий законопроект.

Як повідомлялося, заступник голови ЦВК Андрій Магера вірить, що вибори відбудуться, але прогнозує ризики щодо якісного перебігу виборчого процесу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 06:44 :06