live

Викинь мотлох!

Не буду тут переповідати однойменну книгу Марі Кондо (але якщо тема цікава – рекомендую). Лише повторю ще раз: викинь мотлох.

Життя надто коротке і різноманітне, щоб накопичувати непотріб, незалежно з чого саме він складається – речей, думок чи стосунків.

Одне із значень слова мотлох в тлумачному словнику – «Те, що не має цінності, нікому не потрібне». Як на мене, чудовий критерій, щоб переглянути своє життя.

Три причини, чому мотлох це погано

  1. Відсутність цінності чогось у твоєму житті автоматично знижує його якість (вірю, що цінність життя незаперечна і не підлягає уцінці). Це як вирахувати середнє арифметичне: (10+10+10)/3=10, а (10+10+1)/3=7. Якщо додатків більше – то рахувати стає ще цікавіше.
     
  2. Мотлох займає місце корисних, гарних і приємних речей. Мені не потрібен новий ноут, бо й той ще згодиться, не хочу витрачатися на нові вазони, бо ще ці «не остаточно всохли»… і так без кінця
     
  3. Непотріб знижує самооцінку і формує низькі очікування від світу та від себе. Так, чергова нова колекційна блузка, якщо не має для тебе цінності, стає мотлохом, витісняючи щось справді важливе. Більше того, коли вийде з моди спричинить потребу покупки ще двох-трьох, а, отже, знову нагромаджуватиме мотлох…
     

Із речами найлегше: одяг «на виріст» і на «може схудну», старі конспекти, «домашній одяг», «на дачу або в село…»… У більшості із нас можна назбирати купу речей, що «можуть колись пригодитись», від використаних кріплень для шафи до упаковок чи ємкостей. Їх можна побачити, локалізувати і позбутися. Тут важливо не думати. Взяти до рук – і викинути! Так, ти пошкодуєш, коли з часом згадаєш про стару річ, яка «от зараз би пригодилася», але зробиш це один або два рази на рік, а чистота в домі буде тішити тебе щодня.

Трохи складніше виглядає ситуація із стосунками. Позбуватися людей значно складніше, і вони, на відміну від речей, будуть пручатися. Спробуй, для початку визначити, з ким точно не хочеш бачитися, хто на тебе впливає деструктивно, і зменш кількість і тривалість контактів. Це не завжди добра практика, адже «хвіст треба рубати за один раз», проте для великої кількості мотлоху стратегія крок за кроком – саме те, що треба.

Найскладніше впоратися із думками. Ти здивуєшся, скільки мотлоху в твоїй голові. Спробуй, для прикладу, порахувати скільки разів повертаєшся до якогось неприємного завдання протягом дня? Треба написати звіт, треба написати звіт… це може тривати тижнями. Це безповоротно отруєні дні твого чудового життя. Знаю це по собі, бо хотів написати цю статтю вже більше місяця)))

Думки можна «почистити» приймаючи рішення до дій. Зважені, обдумані, проаналізовані, але рішення, а не думки. Рішення – це думка, що завершується дією. Чим більше дій – тим менше думок і навпаки.

Викинь мотлох. Ти – чудова людина, розумна і унікальна. Не думай – дій. Викинь мотлох, він поруч, отутечки…

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...