четвер, 30 серпня, 2018, 21:46 Суспільство
Всеволод Стеблюк зізнався про план прориву добробатів з Іловайського котла
ZIK
ZIK

Розслідування Іловайської трагедії було проведено досить об'єктивно. Немає жодного сумніву в професіоналізмі головного військового прокурора Матіоса і слідчих, які працювали над розслідуванням.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий лікар Всеволод Стеблюк.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що в серпні 2014 року Іловайськ вже не мав для ЗСУ стратегічного значення та був «одним із тактичних завдань», яке вирішувалось під час масштабної операції на лінії фронту.

Пан Стеблюк вважає, що розслідування Іловайської трагедії проведено досить об'єктивно. І в нього немає жодного сумніву в професіоналізмі головного військового прокурора Матіоса і слідчих, які працювали з бійцями.

«У звіті чітко все написано, що причинами загибелі такої кількості військових став безпосередній вогневий контакт із російськими регулярними частинами, які віроломно порушили домовленості. Але рішення про бій ми приймали всі разом. Це було свідоме рішення йти з боєм.

Команда прозвучала йти з боєм – і ми пішли. Є й інші причини, які вказані у звіті: прорахунки при плануванні, зрада й дезертирство окремих військових і частин, неузгодженість, відсутність інформації в керівництва. Я думаю, що суд розставить прізвища над кожним пунктом цих позицій», – переконаний гість програми.

За словами пана Стеблюка, 23 серпня вони дізналися про те, що кільце навколо Іловайська замикається, їх повідомили працівники СБУ.

«Тим не менш нашому батальйону було наказано йти на зачистку Іловайська. Сказали, що ми будемо там до вечора, і що не треба нічого брати. Приблизно 27 серпня у нас була інформація, що ми залишилися без артилерії, не було боєкомплектів, і ми вже 5 днів перебували повністю відрізані від постачання. Інтенсивність бойових дій була надзвичайно висока, і вона весь час наростала», – зазначив військовий лікар.

За його словами, стосовно виходу шукалися різні шляхи, але ніхто не ставив ультиматуму, як зазначає Віктор Муженко.

Батальйон планував прориватися з боями, не знаючи про оточення, і, зрозуміло, що не було можливості пройти росіян.

«Ми хотіли створити імітацію ураження, і в цей момент рвонути на позиції бойовиків і намагатися з боєм пройти. Але тоді надійшла інформація, що наш Генеральний штаб веде перемовини з російським Генштабом, і що буде прийняте рішення про так званий зелений коридор. Мені здається, що пан Муженко зараз просто відпрацьовує свої слова в суді, як він буде відповідати, коли матеріали по розслідуванню Іловайської трагедії будуть туди передані», – переконаний Стеблюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 16:12 :50