Новини » Регіони 30 серпня, 2018, 13:18
В Ужгороді на арт-мобі відтворять атмосферу міста початку ХХ століття

Автентичний подарунок рідному місту до його 1125-річчя готує Закарпатський народний хор. Атмосферу давнього затишного Ужгорода на початку ХХ століття відтворять за допомогою арт-мобу «Зазирнім у минулость».

За словами ідейного натхненника та художнього керівника хору Наталії Петій-Потапчук, презентацію тогочасного духу міста, екскурс давниною у понад сотню років буде здійснено за допомогою відповідного одягу, мелодій, пісень і танців зазначеної доби. 

Крім Закарпатського народного хору, який буде розташований на різних локаціях у центрі міста над Ужем, зокрема, оркестрової групи, артистів балету, хору, до дійства запрошуються й професійні актори Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка», студенти Ужгородського коледжу культури та мистецтв. Також можна буде побачити і тогочасних модниць: у заході візьмуть участь вихованки школи моделей «A’Star», зокрема діти.

До того ж, наразі ведуться перемовини з підприємцями стосовно задуму відтворити й крамниці того періоду. Задля цього вивчають розташування різних закладів у центрі Ужгорода на початку ХХ століття, – повідомляють в Ужгородській міській раді.

«Можливо, біля якогось ресторану відтворимо єврейський танець або ж біля кав’ярні залунає ромська музика… «Корзо» в перекладі – це місце для прогулянок. У багатьох європейських містах застосовують це визначення. От ми і відтворимо таку недільну прогулянку містом. Арт-моб – єдиний настрій, що передбачає сюжетну лінію», – каже Наталія Петій-Потапчук.

Стартує настроєвий захід із початку вулиці Корзо від набережної Незалежності. Основна частина програми відбуватиметься на перехресті вулиць Волошина й Корзо, біля відомого «Золотого ключика». Там артисти залучатимуть глядачів до спільних пісень і танців. 

Нагадаємо, для Закарпатського народного хору таке повернення в минуле не є першим, адже колектив із подібного дійства розпочинав свою діяльність, а також під керівництвом Наталії Петій-Потапчук постійно працює над відтворенням давніх традицій краю. За сподіваннями хору, «Зазирнім у минулость» стане доброю традицією на День Ужгорода, як і організована п’ять років тому «Молитва за Україну», без якої зараз важко уявити День Незалежності в місті. 

Організатори планують створити й відповідну фотозону на фоні старого Ужгорода. Захід відбудеться за підтримки управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради. 

Початок двогодинного дійства – у суботу, 15 вересня, о 17.00. Ужгородців закликають за можливості діставати зі скринь старий одяг і долучатися до відтворення тогочасного духу міста.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 13:54 :11