четвер, 30 серпня, 2018, 14:57 Економіка
Українські та польські аудитори домовилися про співпрацю

Сьогодні у Львові відбувається робоча зустріч голови Рахункової палати Валерія Пацкана та Президента Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштофа Квятковські, під час якої буде підписано Львівську декларацію про співробітництво та партнерство між Рахунковою палатою і Вищою палатою контролю Республіки Польща.

Про це інформує прес-служба ЛМР.

На зустрічі був присутній міський голова Львова Андрій Садовий.

Президент Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштоф Квятковські висловив позитивні враження від приїзду у Львів та зауважив, що лобіюватиме питання залучення коштів на очисні споруди Львова від польських і європейських інституцій в контексті екологічних програм збереження чистоти річкової системи. Водночас представники польської сторони висловили підтримку Україні щодо війни з Росією в контексті збереження цілісності нашої держави.

«Зважаючи на вже існуючі стосунки в межах міжнародних організацій вищих органів контролю INTOSAI та EUROSAI, ця декларація стане основою для нових ініціатив у сфері співробітництва та зміцнення зв’язків між обома сторонами. Підписання декларації сприятиме проведенню у майбутньому координованих аудитів за участю вищих аудиторських органів обох держав, зокрема: Міжнародного аудиту захисту від забруднень басейну річки Буг; Міжнародного координованого аудиту транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати», – інформують організатори заходу.

Також під час робочої зустрічі планується провести обговорення окремих питань щодо проведення Міжнародного координованого аудиту щодо стану дотримання Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням (аудит виконання рекомендацій). Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням 1989 року є однією з найглобальніших природоохоронних угод, учасниками якої на даний момент є 187 країн світу та Європейський Союз. Вона має на меті встановлення суворого контролю за транскордонним перевезенням небезпечних та інших відходів для захисту здоров’я людей і навколишнього середовища від шкідливих наслідків, які можуть з’явитися в результаті утворення і використання цих відходів.

Усвідомлюючи загальну важливість проблеми небезпечних відходів, ВОФК Республіки Польща, Словацької Республіки та України ще 2007 року провели міжнародний аудит щодо контролю транскордонного руху відходів між їхніми країнами в рамках норм Базельської конвенції. А у 2018 році планується розпочати міжнародний аудит стану дотримання вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням (аудит виконання рекомендацій).

Також учасниками двосторонньої робочої зустрічі планується підписати спільне звернення до керівників вищих аудиторських інституцій країн-членів робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф та до Президента ВОФК Словацької Республіки з пропозицією підтримати ініціативу України та Польщі щодо проведення згаданого міжнародного координованого аудиту стану дотримання вимог Базельської конвенції, яка є надзвичайно актуальною для України та світу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 03:39 :12