Новини » Політика 30 серпня, 2018, 16:12
У ВРУ зареєстрували законопроект про допомогу родинам політв’язнів

У четвер, 30 серпня, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко зареєструвала законопроект, який врегулює можливість виплачувати соцдопомогу та надавати правову допомогу родинам українських політв’язнів.

Про це повідомляє Укрінформ.

«У МінТОТ був створений спеціальний відділ, який має працювати по правовій і соціальній допомозі, по політв’язнях Кремля. Є рішення уряду про виплату такої допомоги. Але, бачились ми буквально вчора з міністром, і все впирається в бюрократію, певні міністерства говорять – так, рішення є, все є, гроші є, але немає правового механізму все це так вирішити. Вирішимо і це питання. Тож я сьогодні зареєструвала законопроект, маленький і технічний – по суті це зміни до бюджету України на цей рік, де треба чітко вписати, що ці виділені мільйони гривень мають бути використані в тому числі на соціальну допомогу родинам політв’язнів Кремля», – заявила вона на прес-конференції у Києві.

Політик уточнила, що на нинішній рік в українському бюджеті було закладено майже 90 млн гривень «саме на такі питання, правової допомоги родинам політв’язнів і соціальної допомоги».

Геращенко вважає непристойним, коли матері політв’язнів збирають гроші для того, щоб провідати своїх синів, коли мають можливість побачити сина один раз на пів року, а грошей на цю поїздку не мають.

У липні 2018 року Кабмін ухвалив рішення про виплату матеріальної допомоги в розмірі 100 тисяч гривень родинам українських політв’язнів РФ. Відповідні зміни були внесені до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Російської Федерації на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, Ірина Геращенко повідомила, що Україна ідентифікувала і розшукує 294 безвісти зниклих на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 20:20 :35