Новини » Суспільство 30 серпня, 2018, 22:40
Супрун: Шкільні лінійки не на користь психічному здоров’ю
<nbsp;>

Шкільні лінійки на 1 вересня – пережиток минулого, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Щороку читаємо новини про те, що діти втрачають свідомість на шкільних лінійках... Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою», – написала вона.

Супрун зазначила, що за будь-якої погоди – сонячної чи хмарної – є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок.

«Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків», – зазначила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я.

За її словами, МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками? Проте, якщо лінійки уникнути неможливо, ось кілька порад, як мінімізувати ризики. 

«Передусім треба подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми. Якщо це неможливо – максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може порадити, як надати першу допомогу у разі потреби», – наголосила Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:09 :02