Новини » Київ 30 серпня, 2018, 22:13
Столична школа, попри фінансування держави, вимагає з батьків гроші на навчання
ZIK
ZIK

У Києві батьків майбутніх школярів попросили здати для навчання понад дві тисячі гривень.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Першокласники ще не встигли піти до школи, а їхнім батькам вже назвали розцінки на навчання. А щоб дорослі не забули вчасно здати гроші, розіслали повідомлення у батьківську групу в соцмережі. Мама першокласника Ганна Куницька розповіла, скільки грошей тепер вимагають здавати у школах.

«Спочатку просять 220 гривень з кожного – 20 гривень на охорону, 100 – фонд класу, 50 – фонд школи, і стільки ж на прибирання класу. А також до кінця вересня здати 1000 гривень на ремонт», – зазначила Ганна Куницька.

І що ближче до вересня, то довшим ставав перелік потреб. Утім найбільше батьків приголомшило те, що клас, в якому мають навчатися їхні діти, зараз в аварійному стані. Про це їх повідомили тільки 20 серпня, і на його ремонт потрібно зібрати близько 30-ти тисяч гривень.

Ганна Куницька дізнавалася, що на фінансування їхньої школи за новою програмою виділили досить велику суму.

«На офіційному сайті школи в кошторисі зазначено, що навчальний заклад отримав 12 мільйонів гривень. Тому дуже цікаво, на що ще збирають батьківські кошти?» – зауважила Ганна Куницька.

У школі відмовилися спілкуватися із журналістами і пояснити батькам, чому школа не може обійтися виділеними коштами.

Отже попри заборону Міносвіти збирати будь-які гроші на потреби школи, батьки й досі їх здають.

«Ми збирали інформацію з батьків про те, скільки вони віддають у фонд шкіл і садочків. Перемноживши цю суму на умовну тисячу закладів у столиці, отримали 2 мільярди гривень», – підкреслила Олена Бондаренко.

Кожна школа має оприлюднювати інформацію, скільки держава виділила на її фінансування. До того ж шкільні адміністрації мусять ще й звітувати про фінансові витрати перед батьками. Якщо цього не роблять, то батьки можуть подати колективне звернення на ім’я міністра освіти. Коли справа не вирішиться і після цього, потрібно звертатися до суду.

Як повідомлялося, МОЗ опублікувало перелік довідок, необхідних до школи.

Олена Гулай, Олександр Громовий «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 07:42 :02