Новини » Політика 30 серпня, 2018, 20:48
Снєгирьов заявив про Лутугинський котел і здивувався причині прориву військ РФ до Луганська
ZIK
ZIK

Іловайська трагедія не перша, ще замовчується трагедія Лутугинського котла, де кількість жертв не менша. Їй передувало те, що в Луганськ, який був повністю заблокований, прорвалася колона російської бронетехніки. Яким чином це сталося, досі не можемо отримати відповіді.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов. 

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що в серпні 2014 року Іловайськ вже не мав для ЗСУ стратегічного значення та був «одним із тактичних завдань», яке вирішувалось під час масштабної операції на лінії фронту.

«На жаль, Іловайська трагедія не перша, замовчується ще трагедія Луганського аеропорту - Лутугинського котла, де кількість жертв не менша. Під Іловайськом була присутність добровольчих батальйонів, завдяки яким вдалось привернути увагу до цього», – зазначив Снєгирьов.

Пана Снєгирьова дивує інтерв'ю пана Муженка, в якому він дає свою оцінку Іловайській трагедії і заявляє, що ніхто не знав про проходження російських колон до 24 серпня. 

«І тут великі запитання до пана Муженка, бо 19 вересня на сайті пана Тимчука з'являється повідомлення про те, що в Луганськ прорвалась колона російської бронетехніки в кількості 40 одиниць. На той момент Луганськ був повністю заблокований Збройними силами України. Яким чином прорвалася ця колона – досі ми не можемо отримати відповіді. Була інформація "Правої справи" про саму колону, кількість бронетехніки, і вказали маршрут, за яким вона входила в Луганськ. Після того, як ця колона зайшла в Луганськ, почався контрнаступ на позиції ЗСУ безпосередньо в Луганському аеропорту й трагедія під Лутугиним», – зауважив співголова громадської ініціативи "Права справа".

За його словами, чому замовчують цю трагедію, і хто винуватець того, що колона бронетехніки пройшла без перешкод у заблокований Луганськ, відповіді немає. 

«Якщо подивитися на сайт РНБО, там є заява очільників Міноборони, що вже на той період ЗСУ фактично контролювали кордони України. Всі шляхи сполучення з Луганськом знаходилися під вогневим контролем Збройних сил. 22 вересня на сайті РНБО з'являється інформація про те, що з міста Краснодона й Молодогвардійська в бік Луганська рухається ще одна колона бронетехніки. Відсутність органу управління розвідкою – основна причина Іловайської трагедії. І коли пан Муженко розповідає, що ніхто не знав про колони – це не правда, про них знали. З 19 вересня почалося вторгнення батальйонної тактичної групи збройних сил РФ», – констатував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 06:01 :01